Podczas imprezy karnawałowej zostaje wyemitowany seks filmik z uczestniczącą w zabawie Paulą. Przytłoczona sytuacją, dziewczyna opuszcza znajomych i znika bez śladu.
Zwolniony z więzienia szef kartelu trafia pod opiekę pielęgniarza, którego życiowa tragedia jest bezpośrednio powiązana z narkotykową działalnością kryminalisty.
Barcelona, rok 1921. Trwają starcia anarchistów z policją. W tym chaosie pewien policjant próbuje ustalić, kto ukradł broń, która może doprowadzić do wojny domowej.
W barze połączonym z księgarnią spotyka się para ludzi, którym nie wiedzie się w miłości. Zaczynają się ze sobą umawiać, ale tylko w miejscu, gdzie się poznali.
Buntownik, wizjoner, gwiazda rocka, ale przede wszystkim: pisarz. Fascynująca historia Paulo Coelho zaczyna się o wiele wcześniej niż wydanie jego pierwszej książki. Już jako młody chłopak wiedział, że chce być pisarzem. Jego młodość przypadła na burzliwe czasy lat 60-tych i 70-tych. Eksperymenty z używkami, wolna miłość, przymusowe wizyty na oddziałach psychiatrycznych, bunt przeciwko władzy i współudział w powstaniu brazylijskiej sceny rock’n’rolla stworzyły człowieka, którego książki pokochał cały świat.