The Wire odmienia sposób patrzenia na seriale telwizyjne.Ta produkcja to mistrzostwo świata. Niczego nie udaje i opowiada niesamowice wciągającą historię.
http://heavenandhere.wordpress.com/2006/10/15/for-the-city-david-simon-qa/ bardzo interesujący wywiad z davidem simonem, o kręceniu "the wire", "the corner" i "homicide: life on the street"
"Pokaż mi bohatera, a napiszę ci tragedię" powiedział Fitzgerald. I to właśnie David Simon zrobił. Tym razem opowiadając o prawdziwym człowieku. Nick Wasicsko to bohater tragiczny, wyjęty po trosze z opowieści hemingwayowskiej, szekspirowskiej, ba, tragedii greckiej. Wielki mały człowiek.