Doris DayI

Doris Mary Ann Kappelhoff

8,0
1 247 ocen gry aktorskiej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Trochę nie rozumiem jej fenomenu. Była wciskana do wszystkich produkcji lat 60-tych, choć nie jest
ani wybitną aktorką, ani piękną aktorką. Wydaje się być sympatyczna, ale coś mnie w niej drażni i
ciężko mi się na nią patrzy. Tym bardziej ubolewam, bo grała w wielu świetnych filmach, do których
zamierzam wrócić...

więcej

Dziś zmarła. Dożyła naprawdę sędziwego wieku 97 lat!

Dziś, akurat w moje urodziny odeszła, więc chciałam sobie o niej poczytać.
Tylko na tym portalu została odmłodzona o 2 lata.
Pozostałe źródła podają datę 3 kwietnia 1922.
Bardzo ją lubiłam - przesympatyczna, bardzo kobieca, pełna wdzięku i z ogromnym talentem komediowym <3

Wszystkiego najlepszego!!!!

Doris Day skończyła 95 lat, urodziła się w 1922, czego się dowiedziała w tym roku od The Associated Press. Okazało się że certyfikat urodzenia z Ohio’s Office of Vital Statistics pokazuje inny rok urodzenia, niż ona sama myślała.

http://www.aarp.org/entertainment/style-trends/info-2017/doris-day-real-age-fd.h tml

Jest moja ulubioną aktorką. Jest bardzo fajna jako piosenkarka i aktorka. Bardzo ładnie śpiewa i idealnie wściela sie w role w filmach.

Genialne są zwłaszcza: „Perhaps Perhaps Perhaps” i oscarowa „Que Sera Sera”. Lepiej się tego nie dało zaśpiewać.
Wielbicielom jej talentu muzycznego polecam „Młodego człowieka z trąbką” Michaela Curtiza (grają także Kirk Douglas i Lauren Bacall, a Day dzielnie dotrzymuje im kroku).

Ps. A w „Człowieku, który...

widzialem znia pare filmow i czesto do nich wracam bo sa przyjemnie zrobione, jest kilka takich aktorek wsrod kina zagranicznego jak ona, tylko kilka

Kariera filmowa, krótkowłosej lekko piegowatej blondynki czyli DORIS DAY trwała 20 lat/1948 - 1968/.
Przeanalizowałem jej filmografię.Skoncentruję się wyłącznie na tytułach filmowych.
Na 38 filmów fabularnych miałem okazję obejrzeć w kinach i tv na chwilę obecną 32 tytuły.
tym samym mogę podzielić się moimi...

Utalentowana aktorka i piosenkarka. Gdy pojawia się na ekranie zaraz robi się lżej człowiekowi na sercu.

Kiedy chce "oderwać" się od rzeczywistości, odprężyć sięgam po stare filmy. Bardzo często są to filmy właśnie z Doris Day

mowię calkiem serio. jestem wielka fanka Cary Granta, Humphreya Bogarta, Jamesa Stewarta i Rocka Hudsona ale żadnej aktorki nie lubie tak jak Doris day. Swietnie wychodza jej role komediowe ale dramatyczne tez sa swietne, w "Czlowiek, ktory wiedzial za dzuo" Hitcha byla rewelacyjna, w "Kove me or laeve me" tez zagrala...

więcej

A poza tym bardzo piękna kobieta, kamera ewidentnie ją lubiła.

Cenię ją przede wszystkim jako świetnie śpiewającą aktorkę.Jeszcze w czasie majówki tańczyliśmy do jej świetnej piosenki Perhaps!!I będziemy to nadal robić!!

Biografia Doris Day

użytkownik usunięty

http://carriegoeswildagain.blogspot.com/2014/09/doris-day-kobieta-ktora-spiewaa- que.html

Wszystkiego najlepszego!!!!!

Wszystkiego najlepszego ;)

Witam, mam zaszczyt przedstawić forum (jedyne w Polsce) o starych musicalach. Mamy rozbudowane kategorie, galerie avatarów, logo... brakuje tylko użytkowników. A więc serdecznie zapraszam na : http://stare-musicale.cba.pl/ :)

Ktoś posiada ten film "Billy Rose's Jumbo"? Bardzo go poszukuję, a nie mogę zdobyć? Może chce się podzielić, albo ma go na chomiku? Jeśli ktoś coś wie, proszę o kontakt: anialek123@poczta.onet.pl Z góry serdeczne dzięki:)

Wspanialaaktorka spiewajaca i tanczaca. Jednoczesnie doskonala w kunszcie czysto aktorskim. Uwielbiam ja w Nie jedzcie stokrotek.
Niesamowicie urocza i urzekajaca. Prawdziwa gwiazda.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem