Duran Duran 

[{"id":21,"name":"himself","above5p":true,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":6,"rate":6.666666666666667,"desc":"ocen","profession":"występów osoby"}}]
6,7
6 ocen występów osoby
Duran Duran
Duran Duran jest zespołem rockowym, głównie kojarzonym ze stylem New Romantic.
Zespół powstał w 1978 roku w Birmingham. Jego założycielami są basista John Taylor oraz klawiszowiec Nick Rhodes.
Z czasem dołączyli do nich Simon Colley i Stephen Duffy, jednakże szybko opuścili zespół, ponieważ nie odnosił on prawie w ogóle żadnych sukcesów. Następnie przez grupę przewinęli się tacy muzycy, jak Andy Wickett, Alan Curtis, Geoff Thomas czy też Oliver Guy Watts. Ostatecznie jednak zespół utworzyli: John Taylor, Nick Rhodes, Simon Le Bon, Roger Taylor i Andy Taylor.
Swój debiutancki krążek, zatytułowany "Duran Duran", wydali w 1981 roku. Od tamtego czasu odnoszą wielkie sukcesy, o czym świadczą między innymi rzesze fanów na całym świecie.
Więcej
Duran Duran jest pierwszym zespołem, który wydał na winylu taneczne remiksy swoich piosenek.
W 1983 r. utwór "Is There Something I Should Know" powędrował od razu na 1 miejsce brytyjskiej listy przebojów. Był to czwarty taki przypadek w historii.
Piosenka "The Reflex" była pierwszym numerem 1 zespołu w Stanach Zjednoczonych. Produkcja tego przeboju zrewolucjonizowała użycie cyfrowych sampli w muzyce.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • dobrze ze takie zespoly kontynuuja kariere, bo te wspolczesne sa godne pozalowania

  1
  • Chociaż w sumie to filmweb, a nie portal muzyczny, ale wszystko jedno! Jeden z kultowych bandów lat 80, który do dzisiaj trzyma klasę i nagrywa świetne kawałki. Choć starają się wpasować w obecne trendy, to robią to z klasą, nie tracąc w tym swojego charakterystycznego brzmienia. I ... więcej

   • Naprawdę dobry zespół muzyczny, nieznacznie gorszy od A-ha i Roxette.

    • Duran Duran, to jeden z moich ulubionych zaspołów z tamtych lat. Mieli fajne teledyski. John Taylor strasznie mi sie kiedyś podobał, niestety czas nie był dla niego zby łaskawy, ale i tak mam do nich słabość do tej pory:):):)