Duran Duran
Duran Duran - galeria zdjęć - filmweb
Duran Duran - galeria zdjęć - filmweb

Duran Duran jest zespołem rockowym, głównie kojarzonym ze stylem New Romantic. Zespół powstał w 1978 roku w Birmingham. Jego założycielami są basista John Taylor oraz klawiszowiec Nick Rhodes. Z czasem dołączyli do nich Simon Colley i Stephen Duffy, jednakże szybko opuścili zespół, ponieważ nie odnosił on prawie w ogóle żadnych sukcesów. Następnie przez grupę przewinęli się tacy muzycy, jak Andy Wickett, Alan Curtis, Geoff Thomas czy też Oliver Guy Watts. Ostatecznie jednak zespół utworzyli: John Taylor, Nick Rhodes, Simon Le Bon, Roger Taylor i Andy Taylor. Swój debiutancki krążek, zatytułowany "Duran Duran", wydali w 1981 roku. Od tamtego czasu odnoszą wielkie sukcesy, o czym świadczą między innymi rzesze fanów na całym świecie.

znani z

filmografia Duran Duran

sortuj wg:

pokaż:

moja aktywność:

we własnej osobie
zwiń
2009 7,7
Witamy w latach 80(2009)
Welcome to the 80's (miniserial 2009 - )

  • (zespół)
2007 8,4
The Graham Norton Show(2007)
(Program TV)

  • (gość)
gościnnie
rozwiń
archiwalne
rozwiń
muzyka
rozwiń
  • Duran Duran jest pierwszym zespołem, który wydał na winylu taneczne remiksy swoich piosenek.
  • W 1983 r. utwór "Is There Something I Should Know" powędrował od razu na 1 miejsce brytyjskiej listy przebojów. Był to czwarty taki przypadek w historii.
  • Piosenka "The Reflex" była pierwszym numerem 1 zespołu w Stanach Zjednoczonych. Produkcja tego przeboju zrewolucjonizowała użycie cyfrowych sampli w muzyce.
  • Ostatni występ zespołu w oryginalnym składzie odbył się w 1985 roku na JFK Stadium w Filadelfii w ramach koncertu Live Aid.
zobacz wszystkie tematy na forum

twórcy strony zobacz więcej

Cieszymy się, że Ty też masz łeb pełen filmów i chcesz podzielić się swoją wiedzą z innymi.
Niniejsza strona została utworzona dzięki takim jak Ty! Najwięcej treści dodali:

dowiedz się więcej