Erland Josephson

7,8
766 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Erland Josephson

Dziwię się, że jeszcze nikt nie wypowiedział się na temat tak znakomitego aktora. Znany przede wszystkim z ról u Bergmana i Tarkowskiego zyskał miano jednego z najwybitniejszych.
Człowiek z ogromnym(chyba nie do końca wykorzystanym) potencjałem aktorskim, niezwykły w każdej roli, zmienny i zaskakujący. Dla mnie numer jeden jeśli chodzi o "Ofiarowanie".

alex1721

Zgadzam się, bardzo fajny aktor. Znam go z Bergmana. Poza tym już wiekowy człowiek i wciąż aktywny zawodowo - tylko pozazdrościć. :)

alex1721

Wielki aktor! Jedna z najwybitniejszych postaci europejskiego kina. Sprawdzić się u Bergmana i Tarkowskiego to z pewnością wielkie wyzwanie. Erland nie tylko się sprawdził, ale był jednym z najjaśniejszych punktów ich filmów. Ostatnio widziałem go w "Saraband" Bergmana. Aż trudno uwierzyć, że ten Pan ma już 86 (!!!) lat.

Życzę dożycia co najmniej 100 lat!

PS.
Z ciekawostek.
Zaproponowano mu rolę, zagraną później przez Richarda Dreyfussa, w "Szczękach", jednak odrzucił ją motywując, iż woli intelektualne potyczki z Liv Ullmann, niż walkę z jakimś rekinem.

:D

lucas_2007

Właśnie się dowiedziałem, że zmarł

Szem

100 lat nie będzie. Odszedł. Wielki aktor Bergmana i Tarkowskiego. Najbardziej zapamiętałem jego role w "Ofiarowaniu"- wybitna kreacja. I rzecz jasna ratujący dzieci, Isak Jacobi ("Fanny i Aleksander").

Na Filmwebie żadnej informacji o śmierci. O wielkich, ale naprawdę wielkich, nie piszemy nic.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones