Eros Ramazzotti

Eros Luciano Walter Ramazzotti Molina

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/186633/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":2,"rate":7.5,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,5
2 oceny gry aktorskiej
Eros Ramazzotti jest synem Rodolfo Ramazzottiego i Raffaelli Moliny. Już w młodości odkrył swoją miłość do muzyki i próbował dostać się do Konserwatorium Muzycznego, jednak bez rezultatu. Sumiennie uczył się gry na gitarze oraz śpiewu.

W 1981 r. wziął udział w Festiwalu w Castrocaro "Rock '80". Niedługo potem rozpoczął pracę na swą pierwszą płytą: "La Drogueria di Drugolo", podpisał swój pierwszy kontrakt i przeprowadził się do Mediolanu. W 1982 r. zaprezentował swój pierwszy singiel "Ad un Amico". W 1984 pierwszy raz wziął udział w Festiwalu w San Remo. Wygrał konkurs śpiewając jeden ze swoich utworów "Terra Promessa". W 1985 startował po raz kolejny. Tym razem uplasował się dopiero na 6. miejscu. Niedługo potem pojawił się jego drugi album "Nuovi Eroi". W 1987 jego album "In Certi Momenti" wskoczył na szczyty europejskich list przebojów. Rok później powstał kolejny album "Musica è". Dwa lata później, wraz z kolejnym albumem "In Ogni Senso" wyruszył w trasę koncertową po całym świecie. W 1993 roku powstał kolejny album "Tutte Storie". Niedługo potem Eros opuścił dotychczasową wytwórnię DDD Records i założył własną - "Radiorama". W 1996 r. powstała jego pierwsza "własna" płyta "Dove C'è Musica".