Ewan McGregor

Ewan Gordon McGregor

8,3
68 650 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Ewan McGregor

głupie to strasznie i płytkie niemiłosiernie, ale straciłam dla tego aktora głowę. Oglądam
wszystkie filmy w jakich gra. Ma facet niesamowity talent.

tofanie

ano... mam podobnie :P

tofanie

i do tego jest bardzo sympatyczny "slodki" ;d

tofanie

od niedawna mam to samo ;) taka platoniczna fascynacja aktorem (zwłaszcza w moim wieku ) z deka mnie przeraża xD

pokrzywa_

tzn w jakim wieku?:P

pokrzywa_

to ze mną jest gorzej bo mam 27, stara dupa;)

tofanie

a do tego dobrze gra, może być 'miękki', 'twardy', milutki i odrażający, plejada zupełnie różnych postaci
ostatnio też straciłam głowę, a repertuar ma szeroki i ciekawy, jest co oglądać :)

mona_4

Jestem nieco młodsza od Was, a też zakochałam się w nim bez pamięci <3 Popieram w całej rozciągłości - Ewan potrafi zagrać każdą rolę i nawet dwie skraje umie wcielić się tak, że jest niesamowicie naturalny i w pełni oddaje ich charakter.
Ja nie widziałam chyba wszystkich filmów, ale ponad 20 na pewno ;D

DragonNight

A ja chętnie dołączę się do Waszych zachwytów. Dopiero zaczynam odkrywać jego talent i urok, ale już teraz jestem urzeczona (delikatnie mówiąc). Kolejny nietuzinkowy, cholernie przystojny aktor dla którego straciłam głowę. Fakt ten jest co najmniej niepokojący, ale mówi się trudno.

użytkownik usunięty
LadyKrueger

a możecie podać jakieś propozycje? Wasze ulubione filmy z nim? :-)

użytkownik usunięty

W Ataku klonów zagał bardzo dobrze. W Mrocznym Widmie i Zemście sithów nie tak fajnie.

Polecam Miss Potter oraz Wyspę. Świetny tam był, a zwłaszcza w Miss Potter był czarujący, może to ciut głupie z mojej strony, ale miałam wrażenie, że ja się w nim na serio zakochuję w tym filmie wraz z główną bohaterką. ^^'

tofanie

Oj to widzę, że nie jestem sama :) Też oglądam wszystkie filmy z jego udziałem....i zgadzam się, że ma niesamowity talent, każdą postać potrafi zagrać tak wiarygodnie :)
A tak swoją drogą, wyczytałam ostatnio na wikipedii angielskiej, że Ewanowi urodziła się w styczniu córeczka, a na żadnej polskiej stronie nie ma o tym najmniejszej wzmianki...:(

Isabela91

Że co?! Dlaczego ja o tym nie wiem?! ;P

Nadine94

Też dopiero teraz się dowiaduję, ale news ;)
http://www.smh.com.au/lifestyle/people/fourth-daughter-for-ewan-mcgregor-2011070 1-1gtzo.html
W sumie chwali mu się - jest świetnym aktorem i nie musi eksponować swojej prywatności. Jego dzieci mają normalne dzieciństwo i mądrze wychowujących rodziców.
Dla porównania - co się stanie z taką młodą panną Cruise? ;(

earnshaw1847

Dokładnie! Na żadnym zdjęciu nie widziałam ani jednej z córek Ewana. Wyjdzie im to na dobre ;)

Nadine94

Zgadzam się z Wami. Dobrze, że Ewan chroni ich prywatność, dzięki temu mogą żyć normalnie jak inne dzieci :)

earnshaw1847

Nie rozumiem tego porównania do Suri Cruise. Może i dzieciństwa nie ma zbyt "normalnego", z racji sławy swoich rodziców, ale to nie znaczy, że nie zależy im na prywatności. Tom Cruise jest gwiazdą światowego formatu, więc chcąc nie chcąc zbyt wiele prywatności nie ma. I widzę kolejna aluzja, że niby Tom niemądrze wychowuje swoją córkę. Rozumiem, że jesteś jakąś jego koleżanką i masz sposobność obserwować, że źle zajmuje się dzieckiem?

Nietoperq

Ależ oczywiście pani mecenas. Aluzja to moje drugie imię.
Po co się tak spinać? Cruise jest rewelacyjnym aktorem (jednym z moich ulubionych), nie mam prawa osądzać jakim jest człowiekiem. Jedynie z jego wypowiedzi mogę co nieco wyciągnąć. I wyłania się smutny obraz człowieka zmanipulowanego przez sektę, który wierzy, że kupił sobie przez przynależenie do niej ogromne pokłady wszechwiedzy. Przecież z wypowiedzi człowieka wiele wynika. Założenia owej sekty są niezwykle głupie i myślę, że nie najlepszym pomysłem jest wychowywanie dziecka zgodnie z jej wymaganiami.
Tyle.

earnshaw1847

Ok, nie mam zamiaru się kłócić, każdy ma prawo mieć swoje zdanie. Śmieszy mnie tylko nazywanie założeń scjentologii "niezwykle głupimi" - co w nich głupiego? Czy możemy nazywać głupim coś, w co nie wierzymy, coś z czym się nie identyfikujemy, czego na dobrą sprawę nie znamy? Ktoś sobie może wierzyć w boga-kosmitę, a jego istnienie jest tak samo prawdopodobne jak istnienie chrześcijańskiego boga. Głupia mogłaby być wiara w zmartwychwstanie Jezusa; głupotą może być niechęć do wykonywania transfuzji krwi przez świadków Jehowy, wymieniać można dalej, ale nie o to chodzi. Nie nazywam żadnej religii i ich założeń głupimi.

Nietoperq

Nie wiem, nie jestem fanem żadnych religii, w takich formach, jakich serwują je ludzie, ale scjentologia to chyba nawet nie religia. Hmm... Elitarny klub, w którym na każdym kroku MUSISZ płacić, aby otrzymać dawkę "wiedzy jedynej i niepodważalnej", założony przez pisarza science fiction dość niedawno temu. Ja nie mam nic przeciwko wierzeniom innych ludzi pod warunkiem, że nie są one szkodliwe dla otoczenia. Interesowałam się kiedyś scjentologią i stwierdzam, że takie 'pranie mózgów' i przestrzeganie zasad w niej zawartych jest głupie i szkodliwe. Rujnuje psychicznie i materialnie, a i odejść z takiej organizacji trudno. I nazywam to po imieniu - głupota i naiwność ludzka, która grozi niebezpieczeństwem. Wystarczy poszperać, a bardzo ciekawych rzeczy idzie się dowiedzieć jak się ktoś interesuje takimi sprawami.

tofanie

nie ty jedyna ;) nie dość że utalentowany, to jeszcze cholernie przystojny !

air_doll

zgadzam się, też bardzo za nim przepadam. Ma w sobie to coś. Od niedawna mnie zainteresował swoją osobą. Mam teraz wakacje i chciałabym nadrobić zaległości filmowe, może macie jakieś filmy z jego udziałem godne polecenia? Które Wam się podobały najbardziej?

allfie

hm... filmweb mówi mi, że obejrzałam 30 tytułów z
Ewanem McGregorem, wiec mogę się jako tako wypowiedzieć ;)
najbardziej do gustu przypadły mi:
1. rewelacyjny - "Trainspotting" (Ewan gra tutaj narkomana, film nie jest ciężki, poważny temat potraktowany raczej z przymrużeniem oka, choć bywają chwile dramatyczne; ogółem świetne postacie, dialogi i muzyka, specyficzny klimat)
2. równie rewelacyjny - 'Płytki grób' - film tego samego reżysera, który kilka lat później stworzył Trainspotting;)) (Ewan i jego współlokatorzy mają problem z trupem; świetna organizacja scenografii i kolorów (jak i przy Trainspotting)
3. film "Pillow book" - taki oniryczny, dziwny klimat (Ewan jest tutaj kochankiem głównej bohaterki)
4. "Velvet goldmine" czy tak "Idol" jak kto woli - film hmm... trochę niedopracowany, ale rola Ewana wspaniała (muzyk rock/punk/glam połączenie Iggiego Popa z Morrisonem o wygladzie Cobaina), zawsze gdy pojawiał się na ekranie ożywałam.
5. "Moulin Rouge!", czyli mój ukochany musical, nie ma co komentować ;))) może i trochę kiczowaty, początkowo może się wydawać zakręcony, ale ogółem kocham prostą historię miłosna w nim przedstawioną, poza tym kostiumy, scenografia i muzyka perfect! (Ewan jako pisarz-poeta, śpiewa cudownie)
6. "Duża ryba" - magiczny film Tima Burtona ;))))
7. "Autor Widmo" - jako, że kocham filmy Romana Polańskiego, warto zobaczyć przez wzgląd na reżyserię, interesującą intrygę, poruszającą bardzo drażliwe kwestie polityczne (Ewan jako tytułowy 'autor widmo', osoba, która na zlecenie pisze "za kogoś" )
8. "Życie mniej zwyczajne" można obejrzeć przez wzgląd na kilka komicznych scen, ale ogółem film taki sobie.
9. "Zostań" też można obejrzeć, ciekawa koncepcja,a le czegoś brakowało.
10. "Sen Kasandry" - film raczej przyjemny, W. Allen ;)) też można obejrzeć.
11. "Do diabła z miłością' - film bardzo przerysowany (w sumie o to w nim chodziło), zwykły, taki sobie, ale Ewan strasznie czarujący ;)
12. "Młody Adam" - bardzo naturalistyczny, czasem wręcz odpychający. Postać Ewana też asympatyczna.

Nie będę wymieniała wszystkich, są filmy lepsze i gorsze,a le te najbardziej zapamiętałam ;D
Poza tym polecam dokumentalne "Long way round" i "Long way down" i jeszcze dokument o białych niedźwiedziach z Churchill, Ewan jest nie tylko świetnym aktorem, ale też sympatycznym gościem, lubię go oglądać w dokumentach- jest ciekawski, optymistyczny i radosny ;))
jeszcze nie byłam w kinie na "Debiutantach", ale coś czuję, że będzie dobrze ;)

earnshaw1847

Ja też chętnie dołączę do tego tematu ;) pierwszy film jaki z nim widziałam to Anioły i demony - to dziś jestem wdzięczna znajomym że mnie na niego zabrali do kina ;) A potem się zaczęło - od tej pory obejrzałam 29 filmów z Ewanem + Long Way down i Long way round.
W sumie gdybym miała wybrać ulubione filmy to wymieniłabym: Dużą rybę, Moulin Rouge, Płytki grób, Autora widmo oraz Trainspotting
Poza tym zaliczam go do aktorów, którzy potrafią uratować nawet kiepski film ;)

tofanie

Ja będąc małą dziewczynką zakochałam się w Obi-Wanie Kenobi (ech ten fikuśny warkoczyk :D) i ta miłość trwa do dziś a za parę tygodni będę miała dwójkę z przodu (bliżej grobu ;p) ;p

tofanie

witam w klubie ;)

Ahsoka

Dołączę się do Was, nie jest to fascynacja typu "jaki on słodziutki, zakochałam się", ale gość jest naprawdę dobry w każdej roli, a już sporo filmów obejrzałem. mam tak, że jak jakiegoś aktora obejrzę w jednym dobrym filmie to trzaskam całą filmografie. :) Tak samo miałem z Edwardem Nortonem, Kate Winslet i z Ellen Page, ale w Ellen to się zakochałem ;)

Jedras992

Ja ostatnio oglądałam film z jego udziałem ''anioły i demony''. Ryczałam jak głupia gdy on o mało nie zginą , ale później okazało sie że to on to wszystko uknuł i tak sie na niego wkurzyłam że masakra :D . Ten film sprawił że troche się zniechęciłam do Ewana ,ale to nie zmienia faktu że uważam go za świetnego aktora :)

tofanie

Widzę, że człowiek ten, za pomocą swojego aktorskiego uroku, utworzył coś w rodzaju epidemii. Objawy: chorobliwe zainteresowanie jego grą, obsesyjne "majaczenie" wszystkich filmów, w których wystąpił (w gruncie rzeczy i tak na to samo wychodzi...), dorzucanie swoich wyznań do tego tematu...

tofanie

Mam tak samo, jest straszliwie przystojny a do tego jak wino - czym starszy tym lepszy ; ) gra aktorska też super ;)

Robaczek_12

Tak gra bezapelacyjnie genialnie. Tyle filmów z nim widziałam i w każdym występuje wiarygodnie. Jestem jego największą fanką od momentu kiedy tylko po raz pierwszy widziałam go w filmie. Pamiętam, że miałam 13 lat i razem z młodszym bratem obejrzeliśmy Młodego Adama. Potem oglądaliśmy c całą trylogię Gwiezdnych Wojen i obojga nas zachwycił nie tylko grą aktorską lecz i grą walki. Potem oboje zaczęliśmy oglądać z nim filmy od początku do końca. Pozostał mi jeszcze Idol, którego nie mogę znaleźć nigdzie w internecie. Jak ktoś ma linka chętnie obejrzę. W trakcie oglądania jego filmów brat oglądał Top Geara, którego jest największym fanem. Jednak zawołał mnie na odcinek z Ewanem. Bardzo wyluzowany człowiek. Po jakimś czasie znalazłam w internecie, że Ewan lubi jeździć z przyjaciółmi motocyklami po świecie. Fajnie, że ten aktor ma jakieś hobby. Gdy przebywałam w Szkocji z bratem gdzie pracowaliśmy kilka kilometrów za Dundee pojechaliśmy we dwójkę na wycieczkę w dzień wolny. Brat, który ma prawko pożyczył samochód i mieliśmy dużo czasu dla siebie. Gdy zajechaliśmy do Crieff dowiedzieliśmy się od przypadkowych ludzi, że wróciła gwiazda ich miasta. My z bratem nic nie wiedzieliśmy. Zajechaliśmy i zwiedziliśmy miasteczko w ciągu godziny. W trakcie kończenia wycieczki spotkaliśmy właśnie McGregora i tak z bratem wiedzieliśmy o jaką gwiazdę chodzi. Podeszliśmy do niego na luzie gdy był na spacerze z córkami. Te jednak odeszły gdy my do niego podeszliśmy i zaczęliśmy z nim rozmawiać. Okazało się, że Mcgregor znów wyrusza na wycieczkę z przyjaciółmi ale przywiózł córki do dziadków. Wkrótce miał wracać. Rozmawialiśmy z nim na luzie. Ponadto obiecał, że odwiedzi Polskę, a jego pierwszym przystankiem z przyjaciółmi ma być Kraków. Słyszał o tym mieście i bardzo chciał je zobaczyć. Ja niestety stamtąd nie jestem, ale też aktor nie chciał by prasa o tym wspominała i stara się sam od niej uciekać kiedy tylko może. Kraków ma odwiedzić w marcu 2014 roku!

joan19

No to miałaś szczęście, że mogłaś go zobaczyć na real już nie mówiąc o gadaniu ; )

joan19

Wow, gadać na luzie z Macgregorem. Tylko pozazdrościć, chociaż ja na jego widok na żywo pewnie zapomniałabym języka w ustach ;)

marisia

Mi szczęka opadła, bratu nie. Ton on był bardziej wyluzowany aż w końcu sama zaczęłam rozmawiać o kinematografii aktora. Pan McGregor był w szoku, że obejrzeliśmy razem z bratem tyle filmów z nim. Jest to jedyny aktor, którego najchętniej oglądam. Powiedział nawet, że jego ulubionym gatunkiem filmowym jest dramat, a komedii z reguły nie lubi. Science-fiction pokochał w trakcie kręcenia "Gwiezdnych Wojen" i z chęcią by zagrał Anderson'a Lake'a w "Nakręcanej dziewczynie", którego reżyserem prawdopodobnie będzie reżyser "Grawitacji". No i niby 178 cm wzrostu a sięgałam mu do oczu mimo że mam 164 cm wzrostu.

tofanie

A poleciłabyś jakieś szczególnie? Ja wiem że każdy warto obejrzeć choćby dla samego Ewana, ale nie mam zbytnio ochoty jakiś chał oglądać, także ciekawe i porządne filmy z Ewanem to bardzo chętnie! Zawsze mi się podobał i chciałabym nadrobić zaległości :-) Trochę mam już obejrzane, ale czuje że to za mało... chcę więcej!

ewej

Widze, że nie tylko ja tak mam, że jak ktoś mnie zafascynuje to oglądam wszystkie filmy z udziałem tej osoby XD teraz mam okres gdzie padło na Ewana :) A co do twojego pytania to zdecydowanie polecam "Trainspotting" bo od tego filmu zaczęła się moja "przygoda"

Poulet096

(Edit Up) Zapomniałam dopisać, że w środe 22 czerwca na tvn będzie "Wyspa" z McGregorem i jak mój kolega mówił :" film warty obejrzenia" więc mam okazje nadrobić zaległości w kinematografii :)

Poulet096

No już na własna rękę zaczęłam oglądać filmy, nikt mi tu nic nie poradził... to sama zaczęłam kombinować :-) i jak miałam 10 tytułów to teraz mam już 27! wow! Ja jak się przyssię to odpuszczam jak mam dosyć :-) Trainspotting już obejrzany jako pierwszy z tych nowych pozycji - świetny! Wyspę też oglądałam ale już dawno i średnio mi się podobał, a teraz też jeden filmy bardzo dobre inne średnie, ale jakichś wielkich chał to nie widziałam z jego udziałem. Co mnie zaskoczyło to to, że jest bardzo odważnym i mocnym psychicznie aktorem, takie role niektóre zagrał, że tylko większy szacunek u mnie zyskał. A z wywiadów (bo też oczywiście oglądałam na YT wszystko jak leci :-) ) to wyłania się bardzo dobry i optymistyczny człowiek, tak zabawnie wszystkie anegdotki opowiada, że ciężko się nie zaśmiać, no i z jedną żoną 20 lat! To rzadkość na dzisiejsze normy. Także wciągu tych 2 tygodni jeszcze bardziej go polubiłam. Fantastyczny facet!

tofanie

Wszystkim rozpływającym się nad Ewanem polecam kanał LipstickOYC na youtube. Znajdziecie tam fragmenty (chyba że każdy filmik to cały odcinek) serialu "Szminka na twoim kołnierzyku". W skrócie: śpiewający i tańczący (!) młody Ewan ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones