Ewan McGregor 

Ewan Gordon McGregor

8,3
67 596 ocen gry aktorskiej
Ewan McGregor
Ewan McGregor jest jednym z najpopularniejszych aktorów brytyjskich. Każdy film z jego udziałem, który wchodzi na ekrany wzbudza zainteresowanie. McGregor zdecydował się na podjęcie pracy aktora po sukcesie jaki odniósł parający się tą profesją jego wujek - Denis Lawson. Ewan w wieku 16. lat wstąpił do Perth Repertory Theatre w Szkocji, ale wkrótce ją opuścił i wyjechał do Londynu, by podjąć naukę w Guildihall School of Music and Drama. Tam też poznał trójkę ludzi: reżysera Danny Boyle'a, producenta Andrew MacDonalda i scenarzystę Johna Hodge'a. Współpraca z nimi stała się dla aktora przepustką do sławy. Ich pierwszy wspólny film "Płytki grób" wzbudził zainteresowanie krytyki, a młodemu aktorowi przyniósł bardzo dobre recenzje. Prawdziwa kariera McGregora zaczęła się po obrazie "Trainspotting", w którym wcielił się w postać narkomana Marka Rentona. Film wzbudził zainteresowanie a także szereg dyskusji na całym świecie, niektórzy uznali go nawet za dzieło kultowe. Po tym sukcesie aktorem zainteresowało się Hollywood i zaproponowano mu rolę w jednym z najbardziej oczekiwanych filmów w historii: "Gwiezdne wojny". McGregor wcielił się tam w postać młodego Obi-Wana Kenobiego.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 31 marca 1971

miejsce urodzenia: Perth, Szkocja, Wielka Brytania

wzrost: 179 cm

Złoty Glob
Zdobył Złoty Glob, 9 innych nagród oraz 34 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Eve Mavrakis (22.07.1995 - 13.08.2020, rozwód), 2 córki: Clara Mathilde (ur. 1996) i Esther Rose (ur. 07.11.2001)
Wraz z aktorami Jonnym Lee Millerem, Judem LawSadie FrostSeanem Pertwee założył firmę produkcyjną Natural Nylon.
Początkowo to on miał zagrać główną rolę - Richarda - w "Niebiańskiej plaży". Ostatecznie angaż otrzymał jednak Leonardo DiCaprio.
Był brany pod uwagę przy obsadzaniu roli Merkucja w filmie "Romeo i Julia" w reżyserii Baza Luhrmanna. Ostatecznie angaż otrzymał jednak Harold Perrineau.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych