Ewan McGregor 

Ewan Gordon McGregor

8,3
68 825 ocen gry aktorskiej
Ewan McGregor
Ewan McGregor jest jednym z najpopularniejszych aktorów brytyjskich. Każdy film z jego udziałem, który wchodzi na ekrany wzbudza zainteresowanie. McGregor zdecydował się na podjęcie pracy aktora po sukcesie jaki odniósł parający się tą profesją jego wujek - Denis Lawson. Ewan w wieku 16. lat wstąpił do Perth Repertory Theatre w Szkocji, ale wkrótce ją opuścił i wyjechał do Londynu, by podjąć naukę w Guildihall School of Music and Drama. Tam też poznał trójkę ludzi: reżysera Danny Boyle'a, producenta Andrew MacDonalda i scenarzystę Johna Hodge'a. Współpraca z nimi stała się dla aktora przepustką do sławy. Ich pierwszy wspólny film "Płytki grób" wzbudził zainteresowanie krytyki, a młodemu aktorowi przyniósł bardzo dobre recenzje. Prawdziwa kariera McGregora zaczęła się po obrazie "Trainspotting", w którym wcielił się w postać narkomana Marka Rentona. Film wzbudził zainteresowanie a także szereg dyskusji na całym świecie, niektórzy uznali go nawet za dzieło kultowe. Po tym sukcesie aktorem zainteresowało się Hollywood i zaproponowano mu rolę w jednym z najbardziej oczekiwanych filmów w historii: "Gwiezdne wojny". McGregor wcielił się tam w postać młodego Obi-Wana Kenobiego.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 31 marca 1971

miejsce urodzenia: Perth, Szkocja, Wielka Brytania

wzrost: 179 cm

Złoty Glob
Zdobył Złoty Glob, 9 innych nagród oraz 34 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
dwukrotnie żonaty: 1. Eve Mavrakis (22.07.1995 - 13.08.2020, rozwód), 2 córki: Clara Mathilde (ur. 1996) i Esther Rose (ur. 07.11.2001); 2. Mary Elizabeth Winstead (od 23.04.2022), syn Laurie (ur. 27.06.2021)
Wraz z aktorami Jonnym Lee Millerem, Judem LawSadie FrostSeanem Pertwee założył firmę produkcyjną Natural Nylon.
Początkowo to on miał zagrać główną rolę - Richarda - w "Niebiańskiej plaży". Ostatecznie angaż otrzymał jednak Leonardo DiCaprio.
Był brany pod uwagę przy obsadzaniu roli Merkucja w filmie "Romeo i Julia" w reżyserii Baza Luhrmanna. Ostatecznie angaż otrzymał jednak Harold Perrineau.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Kurde, zmieńcie to zdjęcie profilowe, bo jest tragiczne. To przystojny facet, a tu wygląda jak menel z dworca centralnego w Warszawie. Co to w ogóle za trend na filmwebie, że wstawia się na profilówki aktorów i aktorek zdjecia ich z jak najbardziej wyszczerzonymi zębami?

Mało tego, jestem mocno dojrzałym facetem :) A mimo to patrzę na Evana niemal z uwielbieniem :) Ma tyle ciepła w spojrzeniu, tak wspaniałe opanowanie i spokój emanujący z twarzy. No i bez wątpienia jest doskonałym aktorem, czego dał przykład w swojej bardzo "chłodnej" roli w "Autorze widmo"... Ze licznego średniego...

Szkocja i północne Yorkshire daje najładniejszych mężczyzn.

Nie tylko umie zagrać "wszystko", ale też potrafi dla roli zmienić się czasem nie do poznania. A to jest sztuka, która nie każdemu się udaje

jaki on jest przepiękny:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones