François ArnaudII

François Barbeau

7,8
1 927 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby François Arnaud
użytkownik usunięty
ladyanna_filmweb

Nie ty jedna ;)

Widziałaś już zwiastun 3 sezonu? ;p

ladyanna_filmweb

ja widziałam i myślałam że padnę :) Cezar i Lucrecia razem :D

nunax4

Dziwne, bo w końcu twórcy na początku zaznaczyli, że romansu nie będize. Ale z tego co wiem oglądalnośc spadła, więc może dlatego???

ladyanna_filmweb

nie czytałaś książki? nie znasz histori?

nunax4

jak to razem, przecież oni są rodzeństwem.

Diablicaaa

Koleżanka zapewne miała na myśli romans Cezara i Lukrecji :)

EvaIrina

noo właśnie w sumie to i tak to samo.. jak można robić to z własnym rodzeństwem...

Diablicaaa

Poczytaj historię, są pewne domysły, że faktycznie tak było...

mnulka

właśnie, już ogólnie postacie tego serialu mnie zainteresował że wyszukałam ich na wikipedii i rzeczywiscie było jakaś wzmianka tam o tym.

Diablicaaa

Tak, a teraz sobie trochę doczytałam i podobno Lukrecja została zrehabilitowana, tzn., że nie miała jednak tych stosunków kazirodczych, ani z braćmi, ani z ojcem. Jezu..., jaka była prawda tego chyba nikt nie wie.

Diablicaaa

A tak w ogóle to ja też tak właśnie mam, że oglądam jakiś serial np. Tudorów i sprawdzam sobie wszystko na internecie. Czasami śmieję się, że dzięki temu wiem o wiele więcej o koronie angielskiej, aniżeli polskiej.

mnulka

ja robiłam to samo, z tymi samymi serialami ;p

użytkownik usunięty
ladyanna_filmweb

Oj ,tak widziałam,widziałam. Będzie się działo :)

Oby 3 nie był ostatnim. ;)
O, a tak swoją drogą Lukrecja Borgia ( według historii) faktycznie urodziła dziecko Cezarowi prawda?

użytkownik usunięty
ladyanna_filmweb

Tak, do końca nie wiadomo. Materiały źródłowe są sprzeczne w tym temacie.

ladyanna_filmweb

Podobno twórcy mają w planach 4 sezony :)

ladyanna_filmweb

Dziecko Lukrecji podobno nie było faktycznie jej dzieckiem, a bratem... Różne źródła, różne teorie.

ladyanna_filmweb

Polecam "Uderzenie gorąca" ;)

Rioriel

świetny film.

Rioriel

niedawno obejrzałam, film genialny :* :*
tylko czemu do diabła, arnaud grał w tak niewielu filmach??

ladyanna_filmweb

Nie potrafię wytłumaczyć co mi się konkretnie w nim podoba. Kompletnie nie mój typ faceta, ale ma coś w sobie tak silnie przykuwającego uwagę, że wygrałby z każdym typowym przystojniakiem. Wzrok, głos..zdecydowanie głos..razem z Ironsem tworzą nieziemski duet.

EvaIrina

Szczęściara z Lukrecji :D

ladyanna_filmweb

I to jaka :D Ale aktorka dobrana idealnie, z takiej niewinnej dziewczynki, któa o życiu wiedziała niewiele - zapatrzona w brata, bo jakże inaczej- stałą się kobietą w pełni świadomą swoich wdzięków i atutów. A wracając do Arnauda czy tylko ja mam ciarki jak go słyszę, widzę? :D

EvaIrina

oj tak. :D nie wystarczy tylko ustylizowac aktorkę na starszą. holiday jest fenomenalna, jak pisałaś lukrecja krok po kroku zaczyna rozumiec, że może miec wszystko czego zapragnie . :) w 3 sezonie zapędziła się aż do Cezara :D


ach, nie tylko ty ;* jego spojrzenie + głos = kompletna utrata własnej woli xD

ladyanna_filmweb

W historii to Cezar zabił jej nowego męża-Alfonsa d’Aragona, ciekawa jestem czy właśnie tak przedstawią to w serialu. To byłby cios widzieć rozłamy w więzi Lukrecji i Cezara...

EvaIrina

Może to z tego powodu oberwał od niej na zwiastunie? :)

ladyanna_filmweb

Właśnie! To zwróciło moją uwagę i pomyślałam o tym samym ;) Bo on powiedział coś w stylu: I have/had no choice ona skwitowała to siarczystym policzkiem i tekstem że miał wybór, chyba ze źle zrozumiałam, bo zwiastun jest chaotyczny ;)

EvaIrina

dobrze zrozumiałaś ;*
odkrzyknęła mu coś w stylu - you have always a choice.


a tak z historii, cezar miał jakąś żonę prawda?

ladyanna_filmweb

Biedak zmarł w wieku 32 lat...
Ciocia Wikipedia mówi, że 12 maja 1499 Cezar ożenił się z Carlottą d’Albert z którą miał jedyną córkę Ludwikę Borgia, księżnę de Valentinois (1500-1553)

Ale Cezar był ojcem co najmniej 11 nieślubnych dzieci, które miał z różnymi kobietami:
Girolamo Borgia
Isabella Pizzabernari
Izabela, hrabina Carpi
Lukrecja Borgia (zm. 1573), po śmierci ojca przeniosła się do Ferrary na dwór swojej ciotki-imienniczki, Lukrecji Borgii)

EvaIrina

hmm... :) ciekawe czy Carlotta pojawi się w serialu :D


znalazłam kilka cytatów cezara i o cezarze :D

Dewizą Cezara było: Aut Caesar aut nihil (łac. Być Cezarem albo nikim).

(UWAGA, LEKKI SPOILER! )


Przewidziałem i zaplanowałem wszystko, tylko nie to, że w momencie wyboru papieża sam będę umierający.
Opis: słowa wypowiedziane do Machiavellego podczas trwania konklawe – wyboru nowego papieża, po śmierci Aleksandra VI




i o cezarze ;p



Co noc znajdują w Rzymie czterech lub pięciu zamordowanych, mianowicie biskupów, prałatów i innych panów, a wszyscy w Rzymie drżą ze strachu, by ich książę Cezar nie wymordował.
Autor: Paolo Capello, poseł wenecki w Rzymie
Opis: w liście z 1500 r.
Źródło: Jakub Burckhardt, Kultura Odrodzenia we Włoszech, tłum. Maria Kreczowska


EvaIrina

Cezar Borgia biedak?:)

alien_2

Oj no...biedak :D Tak szybko odszedł, co oznacza że w serialu też umrze młodo :D

EvaIrina

Proponuję trochę o nim poczytac, może będziesz go mniej żałowac;P W serialu coś musi się dziac, wszyscy na końcu umierają.

alien_2

Jestem w pełni świadoma jakie życie prowadził i ile z pewnością wyrządził krzywdy. Co nie oznacza, ze nie mogę sympatyzować z postacią wykreowaną przez Arnauda.

EvaIrina

No postac jest super zagrana, ale sam Cezar był łajzą (delikatnie powiedziane):P

alien_2

Powiem Ci tak, I don't care. xDD Wystarczy, że Cezar w serialu jest genialny.

ladyanna_filmweb

Serial jest fajny, a dla mnie Francois Arnoud to taka wisieńka na torcie ;). Miałam podobnie przy Dynastii Tudorów, gdzie taką wisieńką znowuż był Henry Cavill.

maggieflakes

No ja najpierw oglądałam Tudorów i uwielbiałam Jonathana Meyersa w roli Henryka. Serial się skończył więc trzeba było lukę zapełnić. Trafiłam na Borgiów i stało się..... Arnaud śni mi się po nocach. A im dłuższe włosy tym lepiej... tak ze skrajności w skrajność :D Oglądałam już pierwszy odcinek 3 sezonu i nie mogę się doczekać następnego. Nie podoba mi się, tylko, że jednak zdecydowali się na ten romans z siostrą. Lukrecja została "oczyszczona z tego epizodu" na podstawie późniejszych tekstów źródłowych. Ile w tym prawdy nigdy się nie dowiemy. Uważam, że w ten sposób pozbawili Cesara resztek ludzkich cech. Teraz to będzie wyglądało, że w życiu kieruje się wyłącznie namiętnościami i słabościami. Mogli przynajmniej w serialu zrobić bardziej ludzką postać.

kakster666

kolejny kazirodczy związek ;)

kakster666

Choć romans rodzeństwa wydaje być jak najbardziej moralnie naganny, w serialu BORGIA tak iskrzy między Cezarem a Lukrecją, że aż serce krwawi, że ich miłość jest skazana na potępienie choć jest tak piękna.

maggieflakes

do wisienki na torcie, Cezara, dodac kolejną wisienkę - Davida Oakesa... ;* i weź oderwij się od ekranu. ;p
A Lukrecji i Cezarowi to kibicowałam od początku, chcoiaż wiem że to meeeega niemoralne xD

ladyanna_filmweb

Cezar, jest boski .. uwielbiam go , moja najlepsza postać w tym serialu.

ladyanna_filmweb

Jaaa też, jaaaaa też! Polecam posłuchać, jak Francois mówi po francuski... :D

plegaria

a ja polecam go w francuskich filmach ;*
uderzenie gorąca chociażby :)

ladyanna_filmweb

Coś w nim jest... oj coś jest ;)

Backy17

kurcze miałam to samo, nie od razu mnie trafiło, ale z czasem to było szaleństwo:D moja ulubiona postać w serialu, zdecydowanie!

Mims

I moja :D. Oglądam drugi sezon i jest świetny. Aktora wcześniej już
widziałam w filmie Dolana, tam również mi się podobał :). W duecie
z Xavierem :P. Tutaj ma dłuższe włosy no i bardzo mu pasują stylizacje
z tamtego czasu :).

Ingrid_Bergman

Ja dla niego oglądam ten serial już 3 raz
Paranoja XD

Rose33

Szaleństwo :D. Choć nie powiem, na mnie ten aktor
też magnetyzująco działa :).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones