Luis Gabriel Beristáin

Gabriel Beristain

biografie

(1)
  • Gabriel Beristein urodził się w Meksyku. Jest synem Luisa Beristaina, popularnego aktora meksykańskiego, którego ostatnim nakręconym filmem fabularnym był obraz Luisa Bunuela "Exterminating Angel". Zainteresowanie Gabriela sztuką filmową miało miejsce już we wczesnej młodości, kiedy to związał się on z meksykańskim niezależnym ruchem filmowym.

    Beristain wyemigrował do Europy, gdzie pracował jako kamerzysta przy filmach dokumentalnych i kronikach filmowych, rejestrujących ważne wydarzenia polityczne, społeczne i związane z ekologią. Po pewnym czasie Beristain osiadł w Anglii, uczęszczając w tym czasie do prestiżowej National Film and Television School.

    W 1987 roku uhonorowany został Srebrnym Niedźwiedziem na Festiwalu Filmowym w Berlinie za zdjęcia do filmu Dereka Jarmana "Caravaggio". W filmografii Beristaina są takie tytuły jak: "Blade: Wieczny łowca 2" /Blade 2/, "Hiszpański więzień" /The Spanish Prisoner/, "Dolores Claiborne", "K2" i "Aria". Beristain przeniósł się do Los Angeles w 1991 roku, mieszka tutaj do dziś. Jest członkiem AMPAS i BAFTA (Brytyjskiej Akademii Filmowej i Telewizyjnej).

opinie i nagrody
multimedia
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię