Giorgio Moroder

Hansjörg Moroder

8,1
961 ocen muzyki
powrót do forum osoby Giorgio Moroder

Świetna muzyka w tym filmie - trochę pop, trochę rock. Muszę zwrócić nieco większą uwagę na tego kompozytora...

Bruce_Lee

Jestem maniakiem Morodera. Jeśli chcesz, mogę Ci dać namiary co jest z jego twórczości najbardziej godne uwagi.

pater

Witam,
Spodobała mi się jego muzyka po filmie 'Człowiek z blizną'. Jeśli znałbyś jakieś jego najlepsze utwory... niekoniecznie z filmu... byłoby miło, gdybyś podał...
Pozdrawiam

PS. Czyżbyś był... Duchownym? (z całym szacunkiem oczywiście)

Bruce_Lee

Fakt, muzyka niesamowita, szczególnie "Gina's and Elvira's theme", prawie jak Łowca Androidów.

Bruce_Lee

och to prawda...muza jest naprawde świetna..zaraz po obejrzeniu filmu ściągłam muze :)... "she's on fire" też jest dobre heh :)

BlackSoul_2

warto też znać soundtrack do "Midnight Express" na którym znajduje się jego najbardziej znany kawałek wśród słuchaczy muzyki elektronicznej: "Chase"

Bruce_Lee

Naprawde jestem pod wrażeniem tego kompozytora .
Proponuje posłuchać tego
Giorgio Moroder & Paul Engemann - Shannon's Eyes

zbyszekdorota

Ja też uwielbiam Morodera zwłaszcza za tematy Tony's Theme i Elvira's Theme. W ogóle cały Scarface to jeden z nalepszych soudntracków.

Bruce_Lee

Ze Scarface'a polecam jeszcze:
Success
Right Combination
Vamos A Bailar
Ending theme

OCzywiście też Morodera ;)

Bruce_Lee

Dla zainteresowanych twórczością Morodera polecam płytę
"From Here To Eternity"

Bruce_Lee

"Vamos A Bailar" nie jest Morodera tylko Marii Conchity ( i było w Scarface )
A wiecie że, Moroder nagrał z Blondie kawałek "Call me" ? - to jest dopiero świetne !

Bruce_Lee

Ooo tak, rewelacyjny soundtrack, idealnie dopasowany do klimatu filmu.

Bruce_Lee

http://www.youtube.com/watch?v=Fk6EucF-tsM - Midnight Express

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones