Greg Zglinski 

[{"id":2,"name":"director","above5p":true,"career":{"name":"reżyser"},"ranking":{"name":"Reżyserii","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/director"},"rating":{"count":205,"rate":7.175609756097561,"desc":"ocen","profession":"pracy reżysera"}},{"id":1,"name":"screenwriter","above5p":true,"career":{"name":"scenarzysta"},"ranking":{"name":"Scenariuszy","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/screenwriter"},"rating":{"count":59,"rate":6.864406779661017,"desc":"ocen","profession":"scenariuszy"}},{"id":17,"name":"originalMaterials","above5p":false,"career":{"name":"autor materiałów do scenariusza"},"ranking":{"name":"Materiałów do scenariusza","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/originalMaterials"},"rating":{"count":1,"rate":7,"desc":"ocena","profession":"materiałów do scenariusza"}}]
7,2
205 ocen pracy reżysera
Greg Zglinski

Reżyser filmowy, scenarzysta. Urodzony 1968 w Warszawie. Były gitarzysta i basista w formacjach rockowych w Szwajcarii, gdzie mieszkał przez 15 lat. Szkoła pantomimy i szkoła aktorska w Zurichu, szkoły językowe we Francji i Australii. Absolutorium w 1996 na wydziale reżyserii filmowej w PWSFTViT w Łodzi pod artystyczną opieką Krzysztofa Kieślowskiego. Zdobywca wielu nagród na międzynarodowych festiwalach filmowych, m.in. na  61.Festiwalu Filmowym w Wenecji za szwajcarsko-belgijski debiut fabularny pt."Tout un hiver sans feu" (Cała zima bez ognia), który był także szwajcarskim kandydatem do Oskara w 2005 Jego drugi, wyprodukowany w Polsce, kinowy film fabularny "Wymyk" zdobył w 2011 główne nagrody na festiwalach filmowych m.in. w Wilnie, Gdyni i Warszawie. Współtwórca i reżyser formatujący wielokrotnie nagradzanego głośnego serialu telewizyjnego "Londyńczycy" (2008/9), a także świetnie przyjętych seriali kryminalnych "Paradoks" (2012) oraz "Zbrodnia" (2014), pierwsza serialowa produkcja telewizji AXN (Sony Pictures) w Europie środkowej. W 2015 wyreżyserował w Szwajcarii fabularny film telewizyjny pt. "Le temps d‘Anna" (Czas Anny), wyświetlany z dużym powodzeniem w telewizjach TSR oraz ARTE. W roku kolejnym nakręcił szwajcarsko-austriacko-polski kinowy film fabularny pt."Tiere" (Zwierzęta), którego światowa premiera odbyła się na Berlinale w lutym 2017. Członek polskiej i szwajcarskiej Akademii Filmowej.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 8 kwietnia 1968

miejsce urodzenia: Warszawa, Polska

żona Gabriela Muskała, dziecko
Jest absolwentem Wydziału Reżyserii Filmowej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi (Polska) z 1996 roku. 
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • wygląda sympatycznie, powodzenia w karierze można tylko życzyć

  3
  • wyboru żony i jej super roli [napisała scenariusz] w filmie Fuga.....

   • Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem mloda_strzelba
    • Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem mloda_strzelba