Helen HayesI

Helen Hayes Brown

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/47199/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":215,"rate":7.734883720930233,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/47199/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":5,"rate":7.8,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/47199/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":1,"rate":5,"desc":"ocena","profession":"występów osoby"}}]
7,7
215 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Helen Hayes
  • Helen w Porcie lotniczym była wybitna, wprowadziła genialny wątek komediowy do
    katastroficznego filmu. Pierwsza dama amerykańskiego teatru i rewelacyjna aktorka.

  • Rat1993a Zgadzam się :) Rola Pani Quonsett była świetna :)

  • Rat1993a Ale Oscar należał się Karen Black. Rola w "Pięciu łatwych utworach" Boba Rafelsona była jednak trudniejszym zadaniem.

  • mulholland_2 Właśnie miałem pisać to samo. Widziałem oba filmy i Hayes faktycznie była jednym z najjaśniejszych punktów „Portu lotniczego” ale Karen w „Pięciu łatwych utworach” była bezkonkurencyjna i to Jej należała się nagroda. Akademia chyba nie lubiła Black bo kilka lat później olali Jej wspaniałe role we „Wielkim Gatsbym” (Złoty Glob dla najlepszej aktorki drugoplanowej, brak nominacji do Oscara) i w „Dniu szarańczy” gdzie była chyba jeszcze lepsza niż w „Pięciu łatwych utworach”.

  • P_D_S Zgadza się, u Schlesingera również wspaniała.