Wimberly Calvin Goodman

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/140215/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":261,"rate":8.900383141762452,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
8,9
261 ocen gry aktorskiej
Henry Calvin I
Wimberly Calvin Goodman urodził się w Dallas w Teksasie, gdzie ukończył Universytet Southern Methodist. Już w młodym wieku śpiewał w chórze kościelnym, gdzie po pewnym czasie został solistą.
Po ukończeniu studiów Calvin rozpoczął karierę na scenie muzycznej, w kinie i w telewizji. Wtedy też zaczął używać imienia i nazwiska Henry Calvin. Punktem szczytowym w jego karierze muzycznej była rola Wazira w broadwayowskim musicalu Kismet we wczesnych latach 50-tych.
W połowie lat 50-tych Henry podpisał kontrakt z United Artist Studios i zagrał w dwóch filmach w ciągu jednego roku: w Crime Against Joe i westernie Broken Star. Kontrakt Calvina wygasł, jednak jego kariera nabrała tempa, gdy podpisał umowę z Disney Studios. Henry Calvin został obsadzony w roli sierżanta Dimetrio Lopeza Garcia w hicie telewizyjnym - serialu ?Zorro?.
Henry, podobnie jak Guy Williams, Gene Sheldon i George Lewis wystąpił we wszystkich odcinkach serialu. Zagrał także w kilku filmach Disneya, w tym Babes in Toyland and Toby Tyler. Kontrakt Calvina wygasł w roku 1962, po czym wrócił do telewizji, gdzie gościnnie zagrał w kilku serialach. W roku 1965 Henry po raz ostatni powrócił na duży ekran w filmie Stanleya Kramera, ?Statek Szaleńców?, który odniósł niebywały sukces.
Henry pozostawał w przyjaźni z wieloma aktorami, z którymi pracował w wytwórni Disney, włącznie z Guyem Williamsem. W 1974 r. zdiagnozowano u niego raka krtani. Podczas, gdy większość przyjaciół i współpracowników zorientowała się, że Henry jest chory, on do końca z nikim na ten temat nie chciał rozmawiać. W wieku lat 57 Henry Calvin zmarł w swoim rodzinnym mieście Dallas.
Więcej

Dane personalne:

data urodzenia: 25 maja 1918

data śmierci: 6 października 1975

miejsce urodzenia: Dallas, Teksas, USA

wzrost: 188 cm

Zmarł na chorobę nowotworową w Dallas, w Teksasie, w USA.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych