Hiroki Narimiya 

Hiroshige Narimiya

8,2
126 ocen gry aktorskiej
Hiroki Narimiya
Hiroki Narimiya urodził się w Tokio w Japonii, dnia 14 września 1982 roku. Jest japońskim aktorem. Jego rodzice byli imigrantami z Okinawy, dlatego on sam ma Okinawskie pochodzenie. Jego rodzina szybko się rozpadła. Gdy był młody, rodzice rozwiedli się, a kiedy chodził do 3 klasy, matka umarła. On i jego brat wychowywani byli przez babcię. Hiroki obiecał swojej matce, że stanie się prawdziwym aktorem, dlatego wkrótce rzucił szkołę, by zrealizować swój cel, rozpocząć karierę.

Jego debiutem był występ w sztuce "Horobikaketa Jinrui, Sono Ai no Honshitsu to wa (Perishing Humankind, What is the Essence of Its Love?)". Do roli został wybrany spośród 3000 kandydatów.

W lutym 2001 roku nadszedł jego filmowy debiut w "Oboreru Sakana". W 2002 roku ukazał się jako Noda w telewizyjnym dramacie - "Gokusen". Dzięki tym rolom zdobył prawdziwe uznanie i popularność. W tym samym roku był liderem "Okan wa Uchu wo Shihaisuru", specjalnego programu telewizyjnego stacji Fuji Television Network.

W 2003 roku zagrał w filmie "Azumi", dzięki któremu mógł zademonstrować swoje szermiercze umiejętności.

W 2004 roku wrócił na estradę, by zagrać w szekspirowskiej sztuce "Oki ni Mesumama (As You Like It)". W następnym roku był gwiazdą serii "Ima, Ai ni Yukimasu".

Oprócz aktorstwa Hiroki zajmuje się również modą. Zaprojektował linię ubrań. Jesienią 2003 roku stał się modelem dla własnej kolekcji. Jego fryzura była ostatnim krzykiem mody, wśród japońskich nastolatków. Hiroki pojawił się także na ponad 10 okładkach magazynów o modzie i nie tylko. W 2005 roku otrzymał Crystallized Style Award.

więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 14 września 1982

miejsce urodzenia: Tokio, Japonia

wzrost: 172 cm

Ma młodszego brata.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych