Imogen Poots

Imogen Gay Poots

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/561233/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":8732,"rate":7.685868071461292,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/561233/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":1,"rate":7,"desc":"ocena","profession":"występów osoby"}}]
7,7
8 732 oceny gry aktorskiej
Angielska aktorka, urodzona w Londynie. Jej ojciec jest producentem telewizyjnym, a matka dziennikarką. Imogen ma starszego brata Alexa, który pracuje jako model.
Początkowo Imogen planowała zostać weterynarzem, ale do zawodu zniechęciły ją sekcje zwłok zwierząt. W 2008 roku dostała się na The Courtauld Insitute of Art (brytyjską szkołę wyższą specjalizującą się w historii i konserwacji dzieł sztuki), ale zawiesiła studia z powodu kariery aktorskiej. Po raz pierwszy na ekranie pojawiła się w serialu "Na sygnale", a w filmie kinowym - w "V jak vendetta", gdzie nie powiedziała ani słowa. W 2012 roku zagrała w "Późnym kwartecie" z tak wybitnymi aktorami, jak Philip Seymour Hoffman i Christopher Walken. Sporą popularność przyniosły jej filmy "Ten niezręczny moment" i "Need for Speed".
biografia dodana przez redakcję filmweb.pl