Isabelle Adjani

Isabelle Yasmine Adjani

8,4
3 890 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Isabelle Adjani

To dobre pytanie. Czy Isabelle jest najlepszą francuską aktorką?
Patrząc na jej "zdobyte tytuły" na pewno jest jedną z najbardziej docenionych kobiet we francuskim kinie. Bardziej nawet niż Juliette Binoche, Isabelle Huppert, Romy Schneider, czy sama Catherine Deneuve (choć to bardziej kobieta instytucja!).
Do tego trzeba powiedzieć, że swoje Cezary dostawała za naprawdę świetne kreację. Któż nie pamięta Królowej Margot, opętanej Anny, czy nieszczęśliwej Camille Claudel. To role "życiówki" które można by obdzielić niejedną świetną aktorkę. I co chyba równie ważne jej kariera nie przebiegała pod dyktando tylko i wyłącznie filmu. Nie jest aktorką maszyną, jak Deneuve (nota bene nigdy te dwie panie nie spotkały się ze sobą na planie!), i jak widać nigdy obsesyjnie nie zabiegała o "bycie" na ekranie.
Może to więc świetny sposób na udaną karierę: mniej grać, ale za to dobrze i w dobrych (w miarę) filmach. Do tego szczypta urody :)) i świetna aktorka nam wychodzi...

srick.pl

Właśnie ostatnio doszłam do wniosku, że TAK Isabelle Adjani to najlepsza francuska aktorka.

srick.pl

A propos jej nagród. Obejrzałem wszystkie jej role nagrodzone Cezarem. Ostatnio miałem przyjemność nadrobić dwa rzadko wspominane filmy: "Mordercze lato" i "Pokolenie nienawiści". I raz jeszcze powtórzę, każda z tych ról była świetna!

srick.pl

Tyle można powiedzieć na jej temat że nie wiadomo od czego zacząć. Mam wrażenie że Adjani jak już gra w filmie to maksymalnie skupia się na roli, dlatego tez tak rzadko występuje. Ciekawy jest również sam proces powstawania "Camille Claudell" i to ile Isabelle włożyła starań aby projekt doszedł do skutku. Fenomenalne kreację stworzyła również w "Królowej Margot" i "Opętaniu". Ten ostatni przypłaciła rzekomo długotrwałą depresją. Mało jej w mediach przez co jest jeszcze bardziej autentyczna jako artystka. "Fascynująca" to chyba najlepsze określenie. W sumie podobne wrażenie robi na mnie chyba tylko Greta Garbo

srick.pl

Romy Schneider jest wg mnie lepsza aktorka i nie jest francuska :o) -

szklanamgla

Oczywiście nie była Francuzką. Ale zdecydowanie przez większą część kariery kręciła filmy po francusku. I to w tym kraju była nagradzana.
W kwestii którą z nich można uznać za lepszą? Nie odpowiem, bo obie są świetne, ale każda na swój sposób. Adjani grała już w zupełnie innym kinie niż Schneider. I to trzeba przede wszystkim brać pod uwagę porównując obie aktorki.

srick.pl

Jest ona, Rampling i Huppert:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones