Isabelle Adjani 

Isabelle Yasmine Adjani

8,4
3 040 ocen gry aktorskiej
Isabelle Adjani
Isabelle Adjani, córka Niemki i Algierczyka, karierę artystyczną rozpoczęła bardzo wcześnie, bo jeszcze w szkole podstawowej. Kiedy miała 12 lat, wygrała konkurs recytatorski i zaczęła występować w teatrze amatorskim. Dwa lata później, w czasie letnich wakacji zadebiutowała na dużym ekranie rolą Rose w filmie "Mały uciekinier". Do czasu zakończenia edukacji zagrała jeszcze w kilku obrazach, ale zawsze podczas przerw w nauce.
Niemal natychmiast po ukończeniu szkoły wystąpiła w głównej roli w głośnym filmie Francoisa Truffaut "Historia Adeli H.", który przyniósł aktorce uznanie krytyków i nominację do Oscara. W prasie zaczęto o Adjani mówić jako o największej filmowej osobowości od czasów Jeanne Moreau i niemal z dnia na dzień stała się ona jedną z najpopularniejszych aktorek francuskich. Kolejne role i nagrody umacniały jej pozycję w filmowym świecie.

Obecnie Isabelle Adjani uważana jest za jedną z najlepszych i najważniejszych aktorek francuskich, a przez wielu mężczyzn również za najpiękniejszą kobietę.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 27 czerwca 1955

miejsce urodzenia: Paryż, Francja

wzrost: 164 cm

Złota Palma
Zdobyła Złota Palma, 11 innych nagród i 6 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
W 1997 roku dostąpiła wielkiego zaszczytu, była przewodniczącą jubileuszowego, 50. Festiwalu Filmowego w Cannes. Nigdy wcześniej tak młoda osoba nie pełniła tej funkcji.
Wystąpiła w następujących reklamach: 
- samochody Renault;
- mydło LUX;
- płynu do prania Woolite; 
- skarpetki GAP-a.
Odrzuciła propozycje zagrania Catherine Tramell w filmie "Nagi instynkt". Ostatecznie tę rolę otrzymała Sharon Stone.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych