Isabelle Adjani 

Isabelle Yasmine Adjani

8,4
3 770 ocen gry aktorskiej
Isabelle Adjani
Isabelle Adjani, córka Niemki i Algierczyka, karierę artystyczną rozpoczęła bardzo wcześnie, bo jeszcze w szkole podstawowej. Kiedy miała 12 lat, wygrała konkurs recytatorski i zaczęła występować w teatrze amatorskim. Dwa lata później, w czasie letnich wakacji zadebiutowała na dużym ekranie rolą Rose w filmie "Mały uciekinier". Do czasu zakończenia edukacji zagrała jeszcze w kilku obrazach, ale zawsze podczas przerw w nauce.
Niemal natychmiast po ukończeniu szkoły wystąpiła w głównej roli w głośnym filmie Francoisa Truffaut "Historia Adeli H.", który przyniósł aktorce uznanie krytyków i nominację do Oscara. W prasie zaczęto o Adjani mówić jako o największej filmowej osobowości od czasów Jeanne Moreau i niemal z dnia na dzień stała się ona jedną z najpopularniejszych aktorek francuskich. Kolejne role i nagrody umacniały jej pozycję w filmowym świecie.

Obecnie Isabelle Adjani uważana jest za jedną z najlepszych i najważniejszych aktorek francuskich, a przez wielu mężczyzn również za najpiękniejszą kobietę.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 27 czerwca 1955

miejsce urodzenia: Paryż, Francja

wzrost: 165 cm

Złota Palma
Zdobyła Złota Palma, 11 innych nagród oraz 6 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
W 1997 roku dostąpiła wielkiego zaszczytu, była przewodniczącą jubileuszowego, 50. Festiwalu Filmowego w Cannes. Nigdy wcześniej tak młoda osoba nie pełniła tej funkcji.
Wystąpiła w następujących reklamach: 
- samochody Renault;
- mydło LUX;
- płynu do prania Woolite; 
- skarpetki GAP-a.
Odrzuciła propozycje zagrania Catherine Tramell w filmie "Nagi instynkt". Ostatecznie tę rolę otrzymała Sharon Stone.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Jakaś pomyłka?! Nie do uwierzenia, że grając w Diabolique była po 40... Wyglądała tam na dwadzieścia parę. Młodziutko! Choć to zupełnie inne typy urody, to momentami przyćmiewała tam nawet Sharon Stone, która wyglądała często na zmęczoną. Wciąż promienieje, a ma już 60-ke na karku. Fenomen.

Isabelle jest troche podobna do Monici Bellucci :)

To dobre pytanie. Czy Isabelle jest najlepszą francuską aktorką?
Patrząc na jej "zdobyte tytuły" na pewno jest jedną z najbardziej docenionych kobiet we francuskim kinie. Bardziej nawet niż Juliette Binoche, Isabelle Huppert, Romy Schneider, czy sama Catherine Deneuve (choć to bardziej kobieta instytucja!).
Do tego...

więcej

Boże, ale ten czas leci,

JEST CUDOWNA

użytkownik usunięty

UWIELBIAM JĄ, CUDO