Isaiah Washington IV

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":3236,"rate":6.88689740420272,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":19,"rate":7.368421052631579,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":false,"career":{"name":"producent"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":2,"rate":6.5,"desc":"oceny","profession":"pracy producenta"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":1,"rate":10,"desc":"ocena","profession":"występów osoby"}}]
6,9
3 236 ocen gry aktorskiej
Isaiah Washington I
Zanim Isaiah Washington rozpoczął studia aktorskie w waszyngtońskim DC's Howard University, spedził 4 lata w jednostkach powietrzynych armii amerykańskiej. Podczas nauki w Howard, otrzymał rolę w sztuce Spell #7 i po tym przeprowadził się do Nowego Jorku, by mógł dalej rozwijać karierę. Tam zagrał w ogromnej ilości sztuk teatralnych. Dzięki swej pasji do teatru, Washington stał się jednym z założycieli City Kids Repertory, grupy teatralnej odwiedzającej licea i domy kultury Noewgo Jorku.

Washington stał się sławny w środowisku filmowym dzięki mocnym kryminałom i komediom. Zagrał, aż w 4 filmach Spike'a Lee, wszystkie 4 role wzbudziły uznanie wśród krytyków. Za rolę w "Czarnej komedii" ("Dancing in September") otrzymał nominację do NAACP Image Award dla Najlepszego Aktora.

Washington na stałe związał się z Los Angeles. Mieszka tam z żoną i dwoma synami.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 3 sierpnia 1963

miejsce urodzenia: Houston, Teksas, USA

wzrost: 185 cm

Aktor
Zdobył Aktor, 4 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Jenisa Marie (od 14.02.1999), 3 dzieci: syn Isaiah Akin-Olu, syn Tyme Baraka i córka Iman Sele
W 1981 roku ukończył Willowridge High School w Houston (Teksas, USA).
Jest założycielem fundacji The Gondobay Manga Foundation, której celem jest zapewnienie wysokiej jakości opieki zdrowotnej, dostępu do edukacji oraz czystej wody w Państwach Trzeciego Świata.
Był brany pod uwagę do roli doktora Dereka Shepherda w serialu "Chirurdzy". Ostatecznie angaż otrzymał Patrick Dempsey.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych