Józef Nalberczak

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/47976/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":7197,"rate":8.175628734194804,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/47976/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":353,"rate":7.6543909348441925,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktor dubbingowy"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"/person/ajax/roles/47976/20","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":6,"rate":6.833333333333333,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
8,2
7 197 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Józef Nalberczak
  • Wczoraj będąc w Warszawie na jednym z osiedli zagaiłem rozmowę z pewnym bezdomnym człowiekiem, który był uderzająco podobny do ś.p. pana Józefa. Spostrzegłem to, nie pytając go o pokrewieństwo. Co ciekawe po kilku minutach rozmowy mężczyzna ów zapytał:
    - Kojarzy pan może mojego zmarłego brata? Józia Nalberczaka?
    I zaczął wymieniać cytaty: "Jołki połki, śniadanie jem na kolację etc".
    Powiedział, że jest młodszym bratem pana Józefa. Myślę sobie- czemu miałby kłamać, poza tym jest niesamowicie podobny, choć widać, zniszczony alkoholem i problemami. Głos również taki barwny i energiczny. Mimika ta sama. Jednak 2 rzeczy mi się nie zgadzały. Po pierwsze wiek, po 2 pochodzenie. Pan Józef zmarł w wieku 66 lat, a teraz miałby 89. Natomiast mężczyzna ten powiedział mi, że ma 62 lata skończone. Więc różnica między nimi wynosiłaby 27 lat. Po drugie powiedział, że pochodzi z "moich stron", tzn. ze świętokrzyskiego, spod Kielc. Józef Nalberczak był rodowitym warszawiakiem, więc coś mi się nie zgadzało. Jeśli ktoś ma informacje na temat rodziny pana Józefa i wiedzę, że faktycznie miał sporo młodszego brata, to byłbym wdzięczny o wpisy.

• K2. Hmmm.
    Szalenie ciekawa historia.
    Ciekawe ile w tym prawdy.

• K2. Żul ci wciskał kity

• Douger oj to nie był zwykły żul... to był żul namaszczony spuścizną niemal że Isildura.

• K2. Dzień dobry, uprzejmie informuję, że mój dziadek nie miał brata, tylko starszą siostrę Barbarę. Był rodowitym warszawiakiem, mieszkał także kilka lat w Rembertowie. Ale historia fajna:)

• amokka To musi być ciekawe, mieć takiego dziadka jak Pan Józef...Pozdrawiam