J.K. Simmons

Jonathan Kimble Simmons

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/3458/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":48122,"rate":8.369810066082042,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktor dubbingowy"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"/person/ajax/roles/3458/20","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":1518,"rate":8.621870882740447,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/3458/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":228,"rate":6.600877192982456,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":false,"career":{"name":"producent"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"/person/ajax/roles/3458/7","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":2,"rate":9.5,"desc":"oceny","profession":"pracy producenta"}}]
8,4
48 122 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby J.K. Simmons
 • i już wskoczył w rankingu na 2 miejsce. Rozumiem że przez jedną rolę w "Whiplash"
  stał się lepszym aktorem od Nicholsona, De Niro, Brando, Spacey, Day-Lewisa, Phoenixa, Connery'ego, Hoffmana itp.
  A gdzie w tym rankingu jest Humphrey Bogart czy Chaplin?
  Ranking popularności.

 • Lukasz_Broda Jak dla mnie to po prostu za mało głosów jest. Simmons dostał 4200 za Whiplash, De Niro 495 za Wściekłego Byka. Więc trzeba jeszcze wziąć z 5 jego arcydzieł (Taksówkarz ok. 1000 Ojciec Chrzestny 1000 Przebudzenia 500 Łowca Jeleni 600 Kasyno 800) i wtedy zrównałby się ogólna oceną z Simmonsem (który przypomnijmy miał jedną DRUGOPLANOWĄ rolę) No paranoja, ale wiń system nie użytkowników, bo oceny są w miare ok, to ich ilość jest problemem

 • Lukasz_Broda To się nazywa demo***cja. Najwyżej jest ten którego najwięcej ludzi lubi, a nie ten który jest najlepszy. :P

 • Lukasz_Broda Wiesz, te rankingi należy traktować nieco z przymrużeniem oka. Owszem, często się z nimi zgadzam, bo jednak dobre kino się broni, a słabe... jest dla koneserów gatunku. Nigdy ich jednak nie traktowałem jak wyrocznię, choćby korzystając z Twojego przykładu Lukasz_Broda w sensie "jedna wybitna rola etc. Niemniej uważam, ze jedna, rewelacyjna rola może aktora wrzucić do Hollywoodzkiego hajlajfu. I dobrze. Ale to nadal nie oznacza, że aktor staje się od razu Paulem Newmanem, Redfordem, ba, Romanem Wilhelmim tudzież Januszem Gajosem. Dostaje tylko lepsze pieniądze za rolę i musi dwa razy więcej pracować.
  A w kwestii takich szybkich skoków w rankingu - to się po kilku tygodniach wyrównuje, więc się nie denerwuj, tylko obejrzyj jakiś dobry film. Będzie Ci lepiej. :) Pozdrawiam

 • Lukasz_Broda Nie wspominając o tym, że Simmons w każdym filmie gra wkurzonego faceta, który dużo krzyczy, ale teraz akurat pokrzyczał na dzieciaka w szkole muzycznej i nagle wszyscy stracili dla niego głowę.

 • UqiSylune No właśnie.

 • Lukasz_Broda Ile jeszcze powstanie takich tematów? U każdego aktora, który wskakuje na jednio z wyższych miejsc jest taka śmieszna dyskusja. Aktor dostaje nagle dużo 10 i system wylicza mu odpowiednie miejsce. Później się to stabilizuje.

 • Lukasz_Broda Zmienił się system ocen i tyle. Teraz nie ocenia się całokształtu a każdą pojedynczą rolę, a że ocenia się te najpopularniejsze...

 • sebogothic Może nawet nie najpopularniejsze co te nowe. Coś wątpie, żeby dużo osób wracało do stron filmów obejrzanych w przeszłości i oceniało rolę... A tak można na świeżo ocenić niedawno obejrzany film i aktorów w nim grających.

 • Lukasz_Broda dobrze rozumiesz ;))))))))))))))))

 • Lukasz_Broda No eureka, witamy na filmwebie. Btw. życiówkę Simmons miał w serialu "Oz", więc pisanie o Whiplashu jako jednej dużej roli, to mocna niesprawiedliwość.

 • Lukasz_Broda Już ma miejsce pierwsze. Jak mam być szczery, to po zobaczeniu miejsca w rankingu, długo usiłowałem przypomnieć sobie tego aktora. Whiplash nie oglądałem. A tak swoją drogą to rację mają Ci, którzy twierdzą, że system naliczania jest do D. Na uwagę zasługuje fakt, że ten cały Simmons ma średnią ocen 8,9 i jest pierwszy, a np. de Funes 9,2 a jest 24. O co więc chodzi ? Już nie mówiąc o tym, że ilość oddanych głosów też jest inna i to znacznie na korzyść Luisa.

 • Lukasz_Broda większość filmwebowiczów nie słyszała o tych aktorach...

 • gjapmg1 Biedacy :(

 • Lukasz_Broda Już jest na 9 miejscu . W " Wiplash " rozje...bał system i należy sie mu to miejsce jak psu buda

 • Lukasz_Broda Nie ma sensu brać serio tych rankingów. Sam oceniłem rolę Simmonsa w "Whiplash" nie oceniając na przykład Nicholsona w "Locie..." ponieważ dorobek tych wielkich broni się sam i mam gdzieś czy Bradley Cooper jest wyżej w rankingu niż Pacino. Traktujmy kino jak sztukę, a nie sport. ;)

  Pozdrawiam ambitnych!

 • Lukasz_Broda Szczerze? Gdzieś mam ten ranking. Jak dla mnie jest dokładnie tak, jak mówisz. Widzę drogę tego gościa od Spidermana aż do Whiplash i kibicowałem mu, żeby dostał tego Oscara. Chociaż dla wielu paradoksalnie niewiele ta statuetka znaczy. Ale stworzyć taką rolę - bezcenne dla kina na długie lata. Kto ma charakter sentymentalny, ten będzie nieraz wracał do tak doskonałej kreacji.

 • Lukasz_Broda 'Whiplash' to kapitalny film. Simmons zagrał świetnie, ale rola oscarowa to nie jest. Widziałam go w kilku filmach i jakoś nigdy nie przykuł mojej uwagi. Dobry aktor w rolach drugoplanowych. Słusznie zauważyłeś, że miejsce w rankingu jest mocno zawyżone. Chyba tak działa Oscar na ludzi. Z drugiej strony weźmy konkurencję Simmonsa w 2015 - spośród wszystkich kandydatów do Oscara to chyba najlepszy wybór.