Jacek Rozenek

[{"id":20,"name":"voices","above5p":true,"career":{"name":"aktor dubbingowy"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"/person/ajax/roles/40237/20","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":8798,"rate":9.250852466469652,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":6,"name":"actors","above5p":false,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/40237/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":761,"rate":6.758212877792379,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/40237/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":282,"rate":6.705673758865248,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":2,"name":"director","above5p":false,"career":{"name":"reżyser"},"ranking":{"name":"Reżyserii","link":"/person/ajax/roles/40237/2","url":"/ranking/person/director"},"rating":{"count":126,"rate":6.785714285714286,"desc":"ocen","profession":"pracy reżysera"}},{"id":1,"name":"screenwriter","above5p":false,"career":{"name":"scenarzysta"},"ranking":{"name":"Scenariuszy","link":"/person/ajax/roles/40237/1","url":"/ranking/person/screenwriter"},"rating":{"count":18,"rate":6.722222222222222,"desc":"ocen","profession":"scenariuszy"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/40237/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":4,"rate":7.75,"desc":"oceny","profession":"występów osoby"}}]
9,3
8 798 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Jacek Rozenek
  • użytkownik usunięty

idealnie pasujący głos do Wiedźmina, nikogo innego w tej roli nie widzę.

• Chyba że Żebrowski. ;] Ale zgadzam się, rewelacyjny dubbing.

• użytkownik usunięty

Dopasowany idealnie.... ;-) nie przychodzi mi w tej chwili do głowy, nikt inny, kto mógłby użyczyć tak dobrze głosu Geraltowi jak on

• Tak jak napisała Akainka, Żebrowski też się nieźle w roli Geralta spisał, w pewnych względach nawet lepiej niż Jacek.

• użytkownik usunięty

piotrek18tw np. w jakich?

• oddanie rozdarcia wewnętrznego Geralta. Wiedźmin Rozenka to twardziel, nie mający wątpliwości co do swoich czynów - nawet jeśli twierdzi inaczej. Żebrowski zagrał go nieco lepiej pod tym względem.

• piotrek18tw Bardzo dobrze ujęte. Nie rozumiem dlaczego wszyscy wieszają przysłowiowe psy na tym filmie. W pewnych względach był w porządku, a już na pewno można czuć jakiś sentyment do niego. Pozdrawiam.

• Tom_Foss bo film sam w sobie jest bardzo chaotyczny i ciężko się go ogląda, szczególnie jeśli ktoś nie zna opowiadań. Za to serial jest całkiem niezły, nie licząc nieco "dziwnej" interpretacji szkoły wiedźmińskiej ;)

• piotrek18tw Masz na myśli uzbrojenie wiedźminów? Bo to faktycznie rzuca się w oczy i mi przynajmniej się nie podoba (mówiąc delikatnie). Jeżeli chodzi o podział na nauczycieli szermierki i "druidów" od Zmian i Prób jestem za, przy czym imiona w filmach są "pozmieniane".

• Tom_Foss uzbrojenie - trochę tak, jednak klasyczne miecze na propsie ;) nie podobał mi się sposób przedstawienia Kaer Morhen i zbytnia "rycerskość" wiedźminów, zasady, kodeksy itp.

• piotrek18tw W sumie dla mnie to było całkiem spoko. Geralt tym się przecież wyróżniał i pociągał rzesze czarodziejek :p Nie wiem czy czytałeś Sezon Burz, ale nie zdradzając fabuły, jest tam coś na temat "rycerskości" wiedźminów. Zbrojewicz trochę na przygłupa wyszedł wg. mnie.

• Tom_Foss no właśnie, Geralt tym się wyróżniał. A w serialu wszyscy wiedźmini to cni rycerze. Poza tym raczej skłaniałbym się ku temu, że kodeks nie istnieje a Geralt naprawdę sam go sobie wymyślił, lepiej mi to pasuje do "realności" świata przedstawionego - taki szczwany myk, żeby się wykręcić od trudnej roboty ;)

• piotrek18tw Racja, a czasami mnożenie własnych kłopotów...

• piotrek18tw W książce Geralt raz powiedzial, ze nie ma czegos takiego i czesto uzywa zmyslonego kodeksu zeby zachowac neutralnosc :)

• bazhc Dlatego napisałem, że skłaniałbym się ku tej opcji :)

• zgadzam się w zupełności:) teraz też już nie wyobrażam sobie Geralta z innym głosem...

• Nie zgodzę się. Jest jeszcze ktoś... Krzysztof Banaszyk też posiada perfekcyjny głos dla wiedźmina (gra Geralta w Audiobooku)

• ma6tek Święta prawda!

• ma6tek Dokladnie, w sumie to nawet bardziej mi pasowal. Ale Rozenek tez swietnie sie spisuje.

• ma6tek Wg mnie Banaszyk ma nieco za ciepły i za przyjazny głos na Geralta który przecież w książkach miał "paskudny" głos.