Jacek Szymczak

6,2
9 ocen zdjęć

Jacek Szymczak (urodzony 6 sierpnia 1974 roku w Bydgoszczy). Reżyser, operator, fotograf, producent. Wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz TVN Media School.

Absolwent PWSFTviT im. Leona Schillera w Łodzi – w 2004 roku ukończył Wyższe Studium Realizacji Telewizyjnej. W 2011 roku uzyskał tytuł doktora sztuki filmowej na Wydziale Operatorskim PWSFTviT im. Leona Schillera w Łodzi. 

Wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi na Wydziale Operatorskim i Produkcji Filmowej. Gościnnie wykłada na Uniwersytecie Jagiellońskim na Wydziale Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej oraz w Akademii Krakowskiej na wydziale produkcji. Pomysłodawca, współzałożyciel i wykładowca TVN Media School – programu edukacyjnego dla telewizyjnych i filmowych twórców zrzeszonych w telewizji TVN. W latach 2010-2013 wykładowca Film Spring Open.

Od 2001 roku związany z telewizją TVN. Na co dzień zajmuje się pracą nad telewizyjnymi formatami współtworząc seriale i programy telewizyjne, a także kampanie reklamowe. Autor scenariuszy i reżyser kilkudziesięciu teledysków oraz reklam. 

W 2011 roku założyciel Akademii dla Profesjonalistów NEW MEDIA IMPACT, firmy szkoleniowo – konsultingowej. W jej skład wchodzą m.in.: operatorzy, reżyserzy, dokumentaliści, technolodzy, dziennikarze, specjaliści od wizerunku w mediach. We współpracy z ekspertami prowadzi konsultacje telewizyjne, dziennikarskie, scenariopisarskie oraz art coaching, a także wprowadza na rynek autorski program wsparcia dla młodych twórców telewizyjnych.
biografia dodana przez redakcję filmweb.pl

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones