Jadwiga Chojnacka

Jadwiga Linde

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/8878/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":2356,"rate":8.213497453310696,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/8878/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":32,"rate":7.78125,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}}]
8,2
2 356 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Jadwiga Chojnacka
 • Widziałam z nią tylko "Awanturę o Basię" gdzie pomyliłam ją z Zofią Merle. Wiem, że to brzmi głupio, ale wtedy jeszcze nie wiedziałam, że film jest 1959 roku, a panie mają niemal identyczne głosy i są do siebie bardzo podobne. Muszę koniecznie obejrzeć "Chłopów", Pani Jadwiga zagrała Walentową w "Awanturze..." tak charyzmatycznie... Jeszcze jak czytam o tych tytułach w ciekawostkach, to myślę, że to musiała być wspaniała osoba!

 • Lotta_Rosie Nie maja podobnych głosów absolutnie, ktoś tu ma coś ze słuchem.

 • bapoza Podobne były z figury, a jeżeli chodzi o głosy to Merle ma bardziej stonowany i mniej dźwięczny głos od Chojnackiej. Zawsze jak się Dziunia odezwała to szklanki i żyrandole drgały! Wiem coś o tym :)

 • użytkownik usunięty

  Paolo911 Musisz opowiedzieć więcej anegdot o "Generale" :) . Słyszałem, że była ostra, jako wykładowca, jako dyrektor teatru etc. Ale role charakterystyczne grała idealnie. Widziałem mnóstwo filmów z Jej udziałem, nie widziałem ani jednego spektaklu teatru tv z Jej udziałem, ale to nie moja wina, tv po prostu nie powtarza. A, w rolach radiowych też się sprawdzała, np. jako babcia Eredniry w słuchowisku wg prozy Marqueza. Cudo!

 • o generale ? Tak ją nazywali ? Ja ją znam tylko z domu i to z czasów jak jeszcze byłem młodszy ale pamiętam, że zawsze ton przywódczy był u niej na pierwszym miejscu ;) A o jakiego typu anegdoty Ci chodzi ?

 • użytkownik usunięty

  Paolo911 "Generał", słyszałem nawet w wywiadzie radiowym jak Pani Chojnacka sama o tym mówiła. Ostatnio widziałem film "Czerwone i złote", świetna rola, ale o tak dla mnie zawsze będzie Dominikową z "Chłopów" :) Co do anegdot, myślałem, że skoro znałeś tę aktorkę, to coś ciekawego o Niej napiszesz, ale nie ważne, tak zapytałem. Pozdrawiam.

 • Znałem tą aktorkę dosyć dobrze ze względu na to, że była moją babcią ;)
  Pisałeś wcześniej, że w tv nie powtarzają spektakli telewizyjnych z jej udziałem. A szkoda, bo np ''Langusta'' w jej wykonaniu to na prawdę dobre kino. Kiedy jeszcze żyła to bardziej mnie interesowało co się dzieje na podwórku (ze względu na wiek:) ) i za bardzo nie znam o niej anegdot ale jak sobie coś przypomnę to na pewno napiszę. Jedną sytuację pamiętam jak kiedyś wyszła wieczorem z psem, a był to duży "wilczasty" kundelek, to przechadzając sie po starówce rzucił się na jakiegoś faceta , który przechodził obok niej. Oczywiście skarga, milicja, kolegium ale jak już Pani Dziunia poszła się wyspowiadać do sądu, to dała im taki koncert informacji, że ten piesek jest taki miły , grzeczny i muchy by nie skrzywdził, że natychmiast została uniewinniona ;)

 • użytkownik usunięty

  Paolo911 To gratuluję Babci! :) "Langusty" nie widziałem, oby kiedyś powtórzyli. A, zapomniałem o świetnym filmie telewizyjnym "Upiór", gdzie gra brygadierową Sugobrinę, wampirzycę! pozdr.

 • Lotta_Rosie Jako Dominikowa absolutnie genialna.