Niepełnosprawna Nica jest pogrążona w żałobie po tajemniczej śmierci matki. Kiedy dochodzi do podobnych zbrodni, podejrzenia padają na dziwną rudowłosą lalkę.
Kończący szkołę średnią nastolatek - Will Kidman - odkrywa swoje prawdziwe pochodzenie i fakt, że niedługo ma przemienić się w wilkołaka. Chłopak chcąc oszukać przeznaczenie i tym samym uratować swój związek z dziewczyną, będzie musiał stawić czoło bestiom, które nie tylko pragną jego krwi.
Chain letters, czyli tak zwane łańcuszki, to wiadomości zawierające w swojej treści polecenie przesłania ich dalej, do danej liczby odbiorców, które w przeciwnym razie grożą adresatowi wypadkiem bądź nawet śmiercią. Takie właśnie łańcuszki rozsyła w filmie niebezpieczny maniak. Docierają one do grupy nastolatków, którzy na własnej skórze przekonują się, że jeśli przerwą ciąg, zginą.
Przed startem samolotu młody mężczyzna doświadcza wizji, w której giną wszyscy pasażerowie. Przeczucie powoduje, że chce ich ostrzec, lecz zostaje usunięty z pokładu.
Angela w 1962 roku ginie w wypadku samochodowym. Po blisko trzydziestu latach wraca na ziemię spełnić swoją misję. Jedyną osobą, która może zobaczyć dziewczynę jest Cyndi, córka jej przyjaciółki Judith. Wkrótce Angela odkryje na czym polega jej zadanie...
Sam Beckett jest naukowcem, który chciał udowodnić, że człowiek może podróżować w czasie. Razem z grupą innych fascynatów tej teorii tworzą akcelerator, który ma mu to umożliwić. Kiedy Beckett dostaje się do maszyny udaje mu się rzeczywiście przenieść w czasie, ale jest kilka minusów. Po pierwsze jest tylko duszą w ciele innej osoby, a po drugie nie może wrócić do swoich czasów !!! Potem orientuje się, że ludzie, do których ciał trafił znajdują się na życiowym zakręcie, który właśnie Beckett musi rozwiązać. Pomaga mu w tym Al, znajomy z instytutu pod postacią hologramu. Po każdej wypełnionej misji doktor jest przenoszony do innego miejsca w innym czasie - niestety Beckett nigdy nie wie co to będzie za miejsce, dlatego jego droga do domu będzie bardzo długa. Serial ten składa się w sumie z 97 odcinków.
Odnosząca sukcesy matematyczka (Clayburgh) idzie na ślub ojca i zakochuje się w synie (Douglas) narzeczonej ojca, przedwcześnie emetytowanym zawodowym bejsboliście. Musi wybrać pomiędzy nim a jej obecnym chłopakiem (Grodin), pomiędzy Chicago a Nowym Jorkiem i pomiędzy pracą badawczą a kierownictwem.