James Haven Voight

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/45982/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":58,"rate":6.431034482758621,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/45982/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":2,"rate":6,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":2,"name":"director","above5p":false,"career":{"name":"reżyser"},"ranking":{"name":"Reżyserii","link":"/person/ajax/roles/45982/2","url":"/ranking/person/director"},"rating":{"count":0,"rate":null,"desc":"ocen","profession":"pracy reżysera"}}]
6,4
58 ocen gry aktorskiej
James Haven I
James Haven Voight urodził się 11 maja 1973 w Los Angeles jako pierwsze dziecko Marcheline Bertrand i Jona Voighta. Można powiedzieć, że żył w cieniu swojego sławnego ojca, z którym w 1986 roku poszedł na galę Oscarową oraz siostry, Angeliny Jolie, która kiedy w 2000 roku odbierając Oscara, dała powód do plotek mówiąc, że jest zakochana w swoim bracie ("I love you Jamie"). Podejrzewano ich o romans, co jest zupełnie absurdalne, bowiem oboje temu zaprzeczają.

James wybrał karierę reżysera. Dostał nawet jako student University of Southern California nagrodę od Georga Lucasa za film z Angeliną w roli głównej. Poza tym był jeszcze asystentem reżysera serialu "The Strangerers" w epizodzie "Space Cadets" oraz angielskich filmów: "A Room for Romeo Brass" oraz "Tom & Viv". Poza tym miał parę kilkusekundowych występów m. in. w takich filmach jak "Grzeszna miłość", "Monsters ball" oraz "Gia".
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 11 maja 1973

miejsce urodzenia: Los Angeles, Kalifornia, USA

wzrost: 185 cm

Jest synem aktora Jona Voighta i Marcheline Bertrand.
Studiował produkcję filmu na USC w Los Angeles (Kalifornia, USA).
Podczas studiów na USC zdobył nagrodę George'a Lucasa za wyreżyserowanie filmu studenckiego, w którym grała też jego siostra, Angelina Jolie.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych