Jan Hřebejk 

7,4
217 ocen pracy reżysera
Jan Hřebejk
Jan Hrebejk, czeski reżyser filmowy i teatralny urodził się w 1967 roku. Wraz ze scenarzystą Petrem Jarchovsky studiował scenopisarstwo w praskiej szkole filmowej w latach 1987-1991. Od tamtej pory współpracują niemal przy każdym filmie. Pierwsze filmy zrealizował jeszcze w czasie studiów ("Rok 1948"), które zdobywały nagrody i popularność na studenckich festiwalach filmowych.
W 1992 r. nakręcił telewizyjną adaptację powieści Egona Hostovsky "Charity Ball". W 1993 r. ponownie z Jarchovským nakręcił film ŠAKALÍ LÉTA ("Big beat"). Musical, w którym akcja toczy się u schyłku lat 50, a opowiada o narodzinach rock'n'rolla w Czechach. Film osiągnął duży sukces kasowy i artystyczny w kraju. Największym sukcesem tego duetu był jednak film z 2000 r. "Musimy sobie pomagać". Został on nagrodzony 5 czeskimi Lwami i nominacją do Oscara.
Jako reżyser teatralny Hrebejk debiutował w 1997 r. spektaklem "Niebezpieczne związki". Później wyreżyserował jeszcze teatralną wersję "Bullets over Broadway" Woody Allena oraz "Amadeusza".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 27 czerwca 1967

miejsce urodzenia: Praga, Czechosłowacja, (obecnie Czechy)

Czeski Lew
Zdobył 3 nagrody Czeski Lew, 10 innych nagród oraz 18 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
W 2001 roku był członkiem jury obradującego podczas 36. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach (Czechy).
W 1991 roku ukończył studia w zakresie scenopisarstwa na Wydziale Filmowym i Telewizyjnym Akademii Sztuk Scenicznych FAMU w Pradze (Czechosłowacja, obecnie Czechy).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

"Zahradnictví: Rodinný přítel" wyszło w kwietniu, a na Filmwebie ani śladu :(

Przedstawicie tutaj swój ranking filmów Hrebejka.

Mój wygląda tak:

1. Na złamanie karku - 9/10
2. Niedźwiadek - 8/10
3.Piękność w opałach - 8/10
4. Pod jednym dachem - 7/10
5. Musimy sobie pomagać - 7/10
6. Do Czech razy sztuka - 7/10
7. Pupendo - 6/10
8. Czeski błąd - 6/10


Generalnie, jeśli jest taka...

więcej

...chodzi po weselach, podsłuchuje rozmowy, obserwuje relacje ludzi, a potem to spisuje. Za bohaterami jego filmów się tęskni...

Lubię go, ale wypada raz lepiej ("Piękność w opałach", "Na złamanie karku"), a raz nieco gorzej, ale nie słabo ("Pod jednym dachem", "Pupendo").
Dlatego "tylko" 8. Bo to jednak dobry, czeski klimat.

jjjjjjjjjjjjjjjjwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones