Janet Jackson I

Janet Damita Jo Jackson

7,4
460 ocen gry aktorskiej
Janet Jackson I
Pochodzi z wielodzietnej rodziny; ma sześciu braci ( Michaela, Tito, Randy'ego, Marlona, Jermaine'a, Jackie'a) i dwie siostry (Maureen (Rebie) i La Toyę). Doskonale znana jest jako piosenkarka, która w swojej karierze osiągnęła wiele fenomenalnych sukcesów, zdobyła liczne wyróżnienia branżowe, a jej koncerty nadal cieszą się niesłabnącą popularnością, gromadząc tłumy wielbicieli jej talentu. Do tej pory sprzedała ponad 45 milionów egzemplarzy płyt, a dziewiętnaście złotych singli stanowi swoisty rekord w historii żeńskich nagrań. Janet zaczynała karierę jako siedmiolatka grając między innymi w telewizyjnych sitcomach "Good Times", "A New Kind of Family", "Different Strokes" i "Fame". Wkrótce jednak zrezygnowała na pewien czas z kariery aktorskiej, poświęcając się całkowicie muzyce. Po rekordowym sukcesie albumów "Control" i "Rythm Nation" Janet na nowo zwróciła się w kieruku filmu, przyjmując rolę w swoim debiucie fabularnym "Poetic Justice" (1993) w reżyserii Johna Singletona. Przebojowy singiel zatytułowany "Again" (z albumu "Janet") został umieszczony w filmie, za co zdobył nominacje do Oscara i Nagrody Złotego Globu w kategorii najlepsza oryginalna piosenka. W zasadzie jej debiutem aktorskim na szklanym ekranie był serial TV "Dobre czasy" (1977-1979), gdzie pojawiła się jako Penny Woods. Zagrała też postać Jojo Ashton (Dec-Jan) w serialu "A New Kind of Family" (1979) oraz rolę Charlene DuPrey w serialu "Diff'rent Strokes" (1981-1982,1984). A na dużym ekranie zwróciła na siebie uwagę w roli uroczej Denice Gains w komedii "Gruby i chudszy 2"/ Nutty Professor II: The Klumps/ (USA, 2000)
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 16 maja 1966

miejsce urodzenia: Gary, Indiana, USA

wzrost: 163 cm

Złota Malina
Zdobyła Złota Malina, 3 inne nagrody oraz 3 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
trzykrotnie zamężna: 1. James DeBarge (07.09.1984 - 18.11.1985, anulowane); 2. Rene Elizondo (31.03.1991 - 13.03.2000, rozwód); 3. Wissam Al Mana (od 2012), syn Eissa (ur. 03.01.2017)
Jest młodszą siostrą Rebbie, Jackiego, Tito, Jermaine'a, La Toyi, Marlona, Brandona, Michaela i Randy'ego Jacksona.
Odrzuciła rolę w "Matrixie" dla trasy koncertowej.
W 1984 roku ukończyła Valley Professional School w Los Angeles (Kalifornia, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Skóra zdjęta z Michaela dosłownie.Głosy i ruchy też podobne.
Śliczna kobieta, miło się na nią patrzy:-)...

janet jackson jest taka sexowna

Mała siostra wielkiego brata : ) Z aktorstwem nie tak źle, ale jej zasługi na polu muzycznym są znacznie większe.

slynna piosenkarka ale czy ja wiem czy z niej jakas aktorka choc jeden film mi sie z nia podobal:Dnawert ja lubie ale wyskok z timberlakiem przesada;)

Po filmie "Małżeństwa i ich przekleństwa 2" dla mnie to najlepsza aktorka na świcie. Tak zagranych, czystych emocji nie widziałam u nikogo. W "Małżeństwa i ich przekleństwa" i "Kolorowe ptaki", dojrzewała chyba do tej roli, choć już tam mnie zachwyciła! Nie mogłam zasnąć. Kiedy na nią patrzyłam to miałam takie emocje w...

więcej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones