Jarosław Góral 

7,8
305 ocen gry aktorskiej
Jarosław Góral
Jarosław Góral to przede wszystkim aktor teatralny. Po ukończeniu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralną we Wrocławiu w 1988 roku zaczął występować na scenie Teatru C. K. Norwida w Jeleniej Górze, m.in. w spektaklach: "Bal w operze" Juliana Tuwima, "Biesy" Fiodora Dostojewskiego i "Sen nocy letniej" Williama Szekspira.

Swoją debiutancką rolą w serialu "Ballada o JanuszkuHenryka Bielskiego został dostrzeżony przez widzów. Swojego bohatera Janusza Smoliwąsa, którego wychowuje 40-letnia wdowa obdarzył energią, ale również rzeczywistością. Młody zbuntowany chłopak swoim egocentryzmem, brutalnością, brakiem szacunku do matki i starszych ludzi budził antypatię i oburzenie, ale także współczucie. Pomimo, że w 1987 roku za tą kreację otrzymał Nagrodę Towarzystwa Miłośników Ziemi Lubińskiej, to spotkał się jednak z dużą niechęcią ze strony społeczeństwa. Zdarzały się nawet napaści przypadkowo spotkanych ludzi. By odciąć się od tego wizerunku, wyjechał na kilka lat za granicę, gdzie trudnił się różnymi zajęciami. 

Po powrocie do kraju, licząc, że jego osoba nie będzie już utożsamiana z postacią młodego Smoliwąsa, związał się zawodowo z teatrem. Jarosław Góral dużo później wrócił na mały ekran w dwóch odcinkach serialu "Na dobre i na złe", tym razem jako Maciej Kwiecień, pracownik opieki społecznej opiekujący się Dimą. Prywatnie jest mężem i ojcem, mieszka w Jagniątkowie - jednej z dzielnic Jeleniej Góry, nadal jest zatrudniony w tamtejszym teatrze im. C.K. Norwida.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 31 maja 1964

miejsce urodzenia: Lubin, Polska

wzrost: 182 cm

żona Jolanta, córka Pola
W 1988 roku ukończył wrocławską PWST.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych