Jarosław Góral 

7,9
366 ocen gry aktorskiej
Jarosław Góral
Jarosław Góral to przede wszystkim aktor teatralny. Po ukończeniu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralną we Wrocławiu w 1988 roku zaczął występować na scenie Teatru C. K. Norwida w Jeleniej Górze, m.in. w spektaklach: "Bal w operze" Juliana Tuwima, "Biesy" Fiodora Dostojewskiego i "Sen nocy letniej" Williama Szekspira.

Swoją debiutancką rolą w serialu "Ballada o JanuszkuHenryka Bielskiego został dostrzeżony przez widzów. Swojego bohatera Janusza Smoliwąsa, którego wychowuje 40-letnia wdowa obdarzył energią, ale również rzeczywistością. Młody zbuntowany chłopak swoim egocentryzmem, brutalnością, brakiem szacunku do matki i starszych ludzi budził antypatię i oburzenie, ale także współczucie. Pomimo, że w 1987 roku za tą kreację otrzymał Nagrodę Towarzystwa Miłośników Ziemi Lubińskiej, to spotkał się jednak z dużą niechęcią ze strony społeczeństwa. Zdarzały się nawet napaści przypadkowo spotkanych ludzi. By odciąć się od tego wizerunku, wyjechał na kilka lat za granicę, gdzie trudnił się różnymi zajęciami. 

Po powrocie do kraju, licząc, że jego osoba nie będzie już utożsamiana z postacią młodego Smoliwąsa, związał się zawodowo z teatrem. Jarosław Góral dużo później wrócił na mały ekran w dwóch odcinkach serialu "Na dobre i na złe", tym razem jako Maciej Kwiecień, pracownik opieki społecznej opiekujący się Dimą. Prywatnie jest mężem i ojcem, mieszka w Jagniątkowie - jednej z dzielnic Jeleniej Góry, nadal jest zatrudniony w tamtejszym teatrze im. C.K. Norwida.
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 31 maja 1964

miejsce urodzenia: Lubin, Polska

wzrost: 182 cm

żona Jolanta, córka Pola
W 1988 roku ukończył wrocławską PWST.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

świetny aktor zwłaszcza w roli drania Januszka - mistrzostwo !!!!!
Dla mnie na zawsze będzie Januszkiem po prostu nikt nigdy go nie przebije ...serial był super ..taki życiowy o zwykłych ludziach nie jakies takie g*wno rodem z Hollywood więcej takich seriali już chyba nie bedzie chyba- teraz to tylko komercha i...

czy "Piotr z fali zbrodni" to chodzi o męża Aleks, bo nie bardzo wiem, jak wygląda pan jarosław

Ja prowadzę tę stronę, a co?

Co nie oglądałeś gościu Ballady o Januszku?

Kto by pomyślał że Janusz mieszka w Jagniątkowie heh

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones