Javier Bardem

Javier Ángel Encinas Bardem

8,5
49 899 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Javier Bardem

Pierwszy raz spostrzegłem go w "Duchach Goi". Już tylko po tym filmie widać, że posiada talent i doskonale z niego korzysta. Wypada bardzo przekonująco jako pozbawiony emocji ksiądz, będący narzędziem inkwizycji który zostaje wypędzony, by powrócić jako kochający ojciec rodziny.
Bardzo niedawno udało mi się zobaczyć "To nie jest kraj dla starych ludzi" (niech nikogo nie zwiedzie, z początku bezsensownie brzmiący tytuł). Bardem doskonale się sprawdził jako płatny zabójca, wręcz fanatyk swojego fachu, niecofający się przed niczym, wiecznie zachowujący stoicki spokój. Oglądając film widać, że jest to aktor - klasa, z wyższej półki. Zupełnie przypadkiem, po obejrzeniu filmu, dowiedziałem się, że dostał Oskara za rolę drugoplanową w tym właśnie filmie. Myślę,że od tej pory będę uważnie śledził jego dalszą karierę, oraz szybko nadrobię jego dotychczasową filmografię, do czego zachęcam każdego czytającego ten post.
Pozdrawiam

mihal_84

moją uwagę też przykuł w duchach goi gdzie był genialny, zresztą to pierwszy film jaki z nim widziałam..i dlatego zaczełam szukać dalej.
W każdym razie był genialny! w duchach stworzył tak przyciągającą postać, mimo,ze nie była zbyt pozytywna to budzila jakąś sympatie..
On byl perelka tego filmu, no natali portman tez mnie mile zaskoczyla, ale on byl poprostu swietny, ta postac byla tak rozbudowana, zbudowana od podstaw, silna, przykuwajaca uwagę i budząca skrajne uczucia.

użytkownik usunięty
Wilczyca_6

Tak, ma bardzo nieprzeciętny talent.W No country for old .. wypadł najlepiej, to on stworzył klimat ten co trzeba.

mihal_84

Tak, bardzo dobry. Elektryzował i przerażał jako psychopata w "To nie jest kraj dla starych ludzi", pociągający i niezwykle uwodzicielski w "Vicky Cristina Barcelona".

mihal_84

A tak do końca to przekonasz się do niego dopiero kiedy zobaczysz "W stronę morza", bo dopiero po tym filmie człowiek jest w stanie zauważyć jaki to wszechstronny aktor, który nawet nie poruszając się jest w stanie stworzyć doskonałą kreację :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones