Javier Bardem 

Javier Ángel Encinas Bardem

8,5
50 234 oceny gry aktorskiej
Javier Bardem
Pierwszy aktor hiszpański, który otrzymał nominację do Oscara. Pochodzi z rodziny o ugruntowanych tradycjach filmowych. Jego matka, Pilar Bardem, jest aktorką filmową, podobnie jak jego siostra, Monica Bardem. Brat Bardema, Carlos, należy do grona gwiazd kinematografii hiszpańskiej, zaś jego wujek, Juan Antonio Bardem, to uznany reżyser i scenarzysta. Początkowo Javier kojarzony był głównie z postaciami przystojnych, muskularnych bohaterów, stając się z czasem artystą obsadzanym w rolach wymagających wrażliwości i dużych umiejętności warsztatowych. W trakcie swojej kariery Bardem współpracował już z Pedro Almodovarem, u którego zadebiutował w "Wysokich obcasach" i z Bigasem Luną. W świecie największą popularność przyniosła mu rola kubańskiego poety i pisarza, Reinaldo Arenasa, w filmie Juliana Schnabela, "Before Night Falls".
zobacz pełny życiorys

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 1 marca 1969

miejsce urodzenia: Las Palmas de Gran Canaria, Hiszpania

wzrost: 181 cm

Oscar
Zdobył Oscar, 27 innych nagród oraz 34 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Penélope Cruz (od 14.07.2010), 2 dzieci: syn Leonardo (ur. 22.01.2011) i córka Luna (ur. 22.07.2013)
 Jest synem Pilar Bardem.
By przeistoczyć się w 55-letniego Ramóna w filmie "W stronę morza", Javier musiał się poświęcić. Charakteryzacja trwała codziennie 5 godzin.
W 2005 roku był członkiem jury na Festiwalu Filmowym w Cannes.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Bardem jest artystą. To magik który w interesujący sposób tworzy swoje postacie filmowe. Jak dla mnie pierwsza liga.

http://www.filmweb.pl/person/Jeffrey+Dean+Morgan-55808

Bo w tych drugoplanowych jest fantastyczny. Nie mam tu na myśli tylko "To nie jesy kraj...",ale na przyklad takiego "Zakładnika" z Cruise'-m-facet jest na ekranie pięć minut,a tak elektryzuje jednym spojrzeniem (gra gangstera),ze pamięta się o nim przez resztę seansu.

Że połowa jego filmografii to melodramaty czy kaszany dla kobiet do wina i chusteczki. Facet zdecydowanie nie wykorzystywał swojego potencjału, jest świetny, powinien grać w poważniejszych filmach.

To jak różnorodne są postaci, które gra ten aktor, jest wprost zaskakujące. Nie daje się zaszufladkować jak wielu dobrych aktorów, którzy jednak często grają wciąż w ten sam sposób. Za to spory szacunek!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones