Nancy Ann Rosher

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/59455/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":41,"rate":7.585365853658536,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,6
41 ocen gry aktorskiej
Joan Marsh
Amerykańska aktorka filmowa. Jedna z największych gwiazd kina lat 30. Popularność zyskała jako "platynowa blondynka", często porównywana do Jean Harlow. Jej ojciec, Charles Rosher, był operatorem i bliskim krewnym aktorki Mary Pickford. Joan pojawiła się po raz pierwszy przed kamerami jako zaledwie 9-miesięczne dziecko. Z początku występowała w filmach u boku Mary Pickford ("Długonogi tata", "Pollyanna"), ale z czasem udało jej się osiągnąć samodzielność. Uczęszczała do wielu prywatnych szkól, ale w żadnej nie pozostawała zbyt długo, ponieważ te izolowały ją od aktorstwa. W wieku 14 lat Joan znowu zaczęła grać w filmach. Jednak wytwórnia MGM, z którą miała podpisany kontrakt zazwyczaj powierzała jej niezbyt poważne angaże. Zagrała co prawda role drugoplanowe obok takich gwiazd kina jak Greta Garbo, Joan Crawford czy Loretta Young, ale to nie zmieniło jej wizerunku. W 1937 roku wyszła po raz pierwszy za mąż, a 3 lata później powróciła do aktorstwa po raz trzeci. Na początku znowu powierzano jej "słodkie" role, aż w końcu zagrała w obrazie "Droga do Zanzibaru", gdzie partnerowali jej Bing Crosby i Bob Hope. Okazało się, że aktorka ma wspaniały talent komediowy. Niestety nie udało jej się go wykorzystać, bo w 1944 roku zakończyła swą karierę artystyczną zniechęcona nieciekawymi ofertami. Marsh zmarła w 2000 roku w Ojai w Kalifornii. Miała 87 lat.
Więcej

Dane personalne:

data urodzenia: 10 lipca 1913

data śmierci: 10 sierpnia 2000

miejsce urodzenia: Porterville, Kalifornia, USA

wzrost: 157 cm

dwukrotnie zamężna: 1. <a href="http://www.filmweb.pl/o145643/Charles+Belden">Charles Belden</a> (rozwód); 2. John D. W. Morrill (od 1943)
Jest córką Charlesa Roshera.
Jest siostrą Charlesa Roshera Jr.
Zmarła w Ojai (Kalifornia, USA). Jej ciało zostało skremowane.

forum osoby Joan Marsh

Na razie nikt nie dodał wątku na forum tej osoby.
Spróbuj swoich sił i podziel się opinią.
Możesz być pierwszy!

Dodaj wątek na forum