Jean Harlow 

Harlean Harlow Carpenter

7,1
238 ocen gry aktorskiej
Jean Harlow
Harlow była gwiazdą z charakterem. Potrafiła być twarda, uwodzicielska i miała duże poczucie humoru, którego media, niestety, nie umiały przekazać. Ta dowcipna dziewczyna z lśniącymi platynowoblond włosami sprawiła, że wampy - brunetki poszły w zapomnienie. Była odpowiedzią Ameryki na egzotyczne boginie ekranu z Europy. Harlean Carpenter urodziła się w Kansas w stanie Missouri. W wieku szesnastu lat poślubiła młodego biznesmena i zamieszkała z nim w Beverly Hills. Wkrótce przyjęła pseudonim Jean Harlow i zaczęła występować w w krótkometrażowych komediach (m.in. partnerując Oliverowi Hardy'emu i Stanowi Laurelowi). W 1929 roku poznała Howarda Hughesa - milionera i producenta filmowy, który zaangażował ją do "Aniołów piekieł". Film okazał się wielkim przebojem i przyniósł jej sławę. W 1932 roku podpisała kontrakt z wytwórnią MGM i zagrała w filmie "Kaprys platynowej blondynki" z Clarkiem Gable, który potem został jej serdecznym przyjacielem. W komedii "Kolacja o ósmej" parodiując blond seksbomby, dobrotliwie pokpiwała sama z siebie. Ta sztuka udała się jeszcze Marlin Monroe. Z innych jej filmów warto jeszcze wymienić: "Wybuchową blondynkę", "Dziewczynę z Missouri", "Chińskie morza", "Żonę czy sekretarkę" i "Suzy". Jej życie prywatne znacznie się różniło od wesołych ról z ekranu. W 1932 roku rozwiodła się z pierwszym mężem i wyszła za Paula Berna, jednego z dyrektorów MGM, niestety kilka miesięcy potem popełnił on samobójstwo. Kolejne małżeństwo również było nieudane. Podczas kręcenia filmu "Saratoga", zaręczyła się z Williamem Powellem. Podczas zdjęć zachorowała i zawieziono ją do szpitala. Zmarła z powodu zatrucia organizmu wywołanego przez ostre zapalnie nerek.
więcej

Dane personalne:

data urodzenia: 3 marca 1911

data śmierci: 7 czerwca 1937

miejsce urodzenia: Kansas City, Missouri, USA

wzrost: 157 cm

trzykrotnie zamężna: 1. Charles Fremont McGrew (27.09.1927 - 1930, rozwód); 2. Paul Bern (02.07.1932 - 05.09.1932, jego śmierć); 3. Harold Rosson (13.09.1933 - 11.03.1934, rozwód)
Była pierwszą aktorką, której zdjęcie pojawiło się na okładce magazynu "Life" (maj 1937).
Odrzuciła rolę Ann Darrow w "King Kongu". Angaż otrzymała Fay Wray.
Jej śmierć sprawiła, że ostatni film w którym zagrała - "Saratoga", stał się jednym z najbardziej kasowych filmów wszech czasów.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

czy to aby na pewno Jean Harlow? a nawet jeżeli to ona to wyjątkowo siebie na nim nie przypomina.

KINO PONIOSŁO WIELKĄ STRATĘ WRAZ Z JEJ ŚMIERCIĄ

Kojarzy ktoś z jakiego filmu pochodzi ten fragment? http://giphy.com/gifs/miqsqGBIi0GuQ

Proszę zmienić zdjęcie! Bo to nie jest Jean Harlow, wydaje mi się że to może być Anna Lee!

Wielka szkoda,że tak szybko od nas odeszła. Na początku ją omijałam i oglądałam filmy z innymi gwiazdami starego Hollywood. Teraz wiem,że dużo mnie ominęło. Harlow miała w sobie coś bardzo swojskiego. Jest świetna w rolach komediowych;wyrazista i zabawna. Polecam szalone komedie romantyczne z okresu lat 30stych....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones