Joe Hisaishi

Mamoru Fujisawa

7,3
2 262 oceny muzyki
powrót do forum osoby Joe Hisaishi

Wstyd, panowie i panie. Za sam soundtrack do Mononoke można go nazwaź geniuszem, a że to nie jedyny genialny sooundtrack od niego i w dorobku ma nie tylko anime... Dla mnie śmiało top 5.

użytkownik usunięty
One_and_Damned

O tak! Zgadzam się. Powinien mieć średnią conajmniej 8,5! Jego muzyka jest cudowna. Słyszałam jego kompozycje w wielu filmach, nie tylko anime. I to za sprawą właśnie jego muzyki, każdy nawet fabularnie najgorszy film stawał się magiczny!

Ja filmów i anime do których muzykę robił nie widziałem zbyt wielu, ale poziom muzyki jest bardzo, bardzo wysoki. To jest magia w najczystszej postaci, kunszt i pełen profesjonalizm. Soundtrack do Mononoke Hime jest mistrzowski, tak samo jak z Ruchomego Zamku Hauru, Spirited Away, Brother, Sonatine, Tonari no Totoro i długo by wymieniać...

One_and_Damned

Zgadzam się.

użytkownik usunięty
One_and_Damned

Sonatine to absolutne poetyckie tsunami!

użytkownik usunięty
One_and_Damned

Teraz ma 5,7 przy 546 głosach. Czy jest coś nie tak z przelicznikiem? Nie wierzę w to.

Aktualnie 5,5, nie wierzę...

One_and_Damned

Przy liczbie 433 ocen, średnia wynosi 7,9 (to tylko 8 filmów). Hisaishi skomponował muzykę do 11 seriali, 2 gier i 77 filmów (!). Jeśli te pozostałe 404 głosy to prawie same 3, 4, czy 5 - jest to jak najbardziej możliwe.

Hobbit1

Poprawka - 12 seriali, 2 gier i 76 filmów.

One_and_Damned

Wielu przeciętnych zjadaczy chleba i kartofli nie ogląda filmów/kreskówek do których Hisaishi skomponował muzykę... Niestety trzeba to wziąć pod uwagę a oceną na Filmweb się zupełnie nie przejmować. Filmy Kitano czy studia Ghibli to arcydzieła daje w sobie uzupełnione wybitną, wrażliwą muzyką.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones