Julia Jentsch 

7,6
1 045 ocen gry aktorskiej
Julia Jentsch
Julia Jentsch urodziła się w 1978 roku. Studiowała w Hochschule für Schauspielkunst "Ernst Busch" w Berlinie. Karierę aktorską rozpoczęła w teatrze, od 2001 roku była członkiem zespołu teatralnego Munich Kammerspiele. Grała tam Desdemonę w "Otellu" Szekspira w reżyserii Luka Percevala, Elektrę w "Orestesie" Eurypidesa i tytułową rolę w "Antygonie" Sofoklesa. W 2002 roku została uznana za najlepszą młodą aktorkę przez czasopismo "Theater heute".

Od roku 2001 zaczęła grać w filmach telewizyjnych, wystąpiła między innymi w: "Und die Braut wusste von nichts" (2002), "Bloch - Tausendschönchen" (2002) oraz "Tatort - Bitteres Brot" (2003). W 2000 roku zadebiutowała na dużym ekranie w wysoko ocenionych "Grzesznych pocałunkach" Judith Kennel. Zagrała także w "Julietcie" (2001) i w "Mein bruder, der Vampir" (2002). W 2004 roku pojawiła się razem z Danielem Brühlem w pokazywanych na festiwalu filmowym w Cannes "Edukatorach" Hansa Weingartnera. Wystąpiła również w "Upadku" Olivera Hirschbiegela (2004) i razem z Thomasem Kretschmannem w pokazywanym na festiwalu filmowym w Sundance "Schneeland".
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 20 lutego 1978

miejsce urodzenia: Berlin, Niemcy

wzrost: 165 cm

Srebrny Niedźwiedź
Zdobyła Srebrny Niedźwiedź, 2 inne nagrody oraz 1 nominacja
Sprawdź wszystkie nagrody
mąż Christian Hablützel (od 2012), córka
W 2001 roku ukończyła Wyższą Szkołę Teatralną im. Ernsta Buscha (Hochschule für Schauspielkunst "Ernst Busch") w Berlinie (Niemcy).
Członkini jury Konkursu Głównego na 67. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie (Niemcy) w 2017 roku.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

przefarbowała się na blond, to byłyby IDENTYCZNE?

Uważam, że Julia to bardzo dobra aktorka i życzę jej wielkiej sławy. Szkoda tylko, że jest tak mało znana w POlsce. Świetne role w "Edukatorach" i w "Sophie Scholl".

Niezwykle utalentowana aktorka, pełna powabu i uroku osobistego. W edukatorach przyprawiła mnie o zawrót głowy!!!

nie dość że jest wybitnie utalentowana
to jeszcze piękna
patrz
scena erotyczna
w filmie małgorzaty szumowskiej

Widzialam ją w "Edukatorach" i "sophie Scholl" - naprawdę bardzo dobre kreacje. Mam nadzieję, zobaczyć ją w jeszcze innych filmach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones