Kalina Jędrusik

8,2
10 509 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Kalina Jędrusik

Jako Aktorka - zozedrgana, inteligentna, mozna by dodac wiele.. ale Dygat, jej maz (ksiazki,
wywiady, etc) i szczegolnie Magda Dygatowa uswiadomili mi jaki malutki egoistyczny
czlowieczek z niej byl. Tyle na temat..

Jamajka_73

*rozedrgana

Jamajka_73

Magda Umer brakuje wyreżyserowała recital z udziałem Kaliny. Coś niesmowitego. Po prostu niezapomniane wrażenia.

https://www.youtube.com/watch?v=zLET95bN7xQ

Jamajka_73

Mogłabyś coś bliżej opowiedzieć jak znajdziesz chwilkę. Czy swoją wiedzę czerpiesz z książki Magdy Dygat 'Rozstania' ? Rad byłbym się douczyć a nie mam czasu latać po bibliotekach. Temat zainteresował mnie raczej ze względu na męża (oglądałem film dokumentalny z cyklu Errata do biografii jemu poświęcony ) i ich podobno "barwne małżeństwo" że tak je określę i prawdziwą bądź rzekomą wolność erotyczną w tym małżeństwie.

yerblues

Ryszard Pelc pisał, że na Kalinie Jędrusik, Magda Dygant nie zostawia przysłowiowej suchej nitki. Ją obciąża za wszystkie swe problemy, rozdarcia, nieustanne konflikty z ojcem, a wreszcie sugeruje, że "macocha", "druga żona Ojca" (nie nazywa jej inaczej), usiłowała pozbawić ją spadku po Ojcu. Zarzuca Kalinie skłonność do intryg, zdrady, nielojalność, małostkowość, interesowność. Obwinia ją o to, że zaniedbywała Dygata, który chorował, a potem zmarł na serce. Oskarża o to, że Ojciec umierał samotny, otoczony tylko swymi zwierzętami. Jednakże, ona sama, córka, nie ma poczucia winy, że jej tam przy nim nie było. Wiem, że rzeczywiście być nie mogła, bo była już w Nowym Jorku! Ale nie ma w niej, jak się wydaje, ani cienia żalu. Przyjaciele Kaliny uznali ksiązke za pomówienia. "Wg nich "Kaliny nie było w domu, bo ktoś musiał zarabiać. To ona utrzymywała cały ten dom. Wiele można Kalinie zarzucić, ale Kalina była osobą szczodrą, hojną dla przyjaciół i nigdy nie uwierzę, by chciała pozbawić Magdę spadku po ojcu".

milenasy

Bo Ojciec odrzucił córkę i unikał z nią wszelkiego kontaktu bo Kalina nie pozwalała to już napisać niewolno.

Jamajka_73

Nie rozumiem czemu oceniasz Ją na 1/10 na podstawie czyjś biografii, wypowiedzi. Przecież tu nie chodzi o ocenę tego jakim człowiekiem była, tylko jaką aktorką. Chyba, że jako aktorkę Ją tak nisko oceniasz....

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

ElleDriver123, jesteś idiotką.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Gaspar_van_Clocken

potwierdzam, idiotka, brzydka idiotka

O jakich ńagrodach mówisz ? Orłach , kacxkach , lwach ? Takich nagrod nie ma wiele wybitnych aktorów bo to zaden wyznacznik czyjegos talentu . Ogarnij sie kobieto . Moze Fronczewski czy Grabowski tez są do bani ?

użytkownik usunięty
maciekb80

Oni nie.Ale ona już tak.Strasznie irytująca, taka tania parodia MM, którą nieudolnie starała się kpiować, do czego zresztą sama się przyznawała.

Skoro jak twierdzisz "do tego sie przyznawała" to znaczy ze miala rowniez dystans do siebie i tego co ludzie o niej mowią :) .

użytkownik usunięty
maciekb80

Nie wyglądała na kogoś kto miał do siebie dystans,jak np Maria Czubaszek, raczej na zadufaną w sobie paniusię.Ale Marilyn miała dystans do siebie,lecz ludzie to źle interpretowali i na siłę robili z niej słodką idiotkę albo wariatkę,która sama nie rozumie tego,co właśnie powiedziała lu zrobiła, do dzisiaj jest tak postrzegana przez wiele osób...Kaliny nikt tak nie traktował...

Z urodą Czubaszek czy Wojtka Mana jesli nie ma sie dystansu to mozna popasc w depresje :/

użytkownik usunięty

Jędrusik była jedyna w swoim rodzaju. Nie była niczyją podróbą.

ElleDriver123- napisałaś "Ale aktorką była marną, o czym świadczy choćby zero nagród na jej koncie.".Chyba źle sprawdziłaś, bo Kalina Jędrusik miała na koncie kilka znaczących(wówczas) nagród, pozwól, że je tutaj wymienię: "Złota Maska" w plebiscycie "Expresu Wieczornego","Srebrna Maska" w plebiscycie "Expresu Wieczornego",pierwsza nagroda dla piosenki "Z kim ci będzie tak źle, jak ze mną" i wyróżnienie dla K. Jędrusik za jej wykonanie na festiwalu w Opolu,nagroda dziennikarzy na festiwalu w Opolu,Nagrody Radia i TV - nagroda za rolę tytułową w przedstawieniu "Ondyna" Jeana Giraudoux (Teatr TV) i odznakę "Zasłużony Działacz Kultury".
Zwróć uwagę, że w tamtych latach w Polsce nie było zbyt wielu festiwali albo plebiscytów.Obecnie jest ich cała masa.Najwżniejszy był Festiwal w Gdyni, gdzie Kalina nigdy nie dostała nagrody.Może gdyby żyła dłużej niż tylko 60 lat to dano by jej szanse zagrania jakieś dużej roli.Kto wie...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones