Karol Dorwski

6,8
38 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Karol Dorwski

Stworzył świetną kreację Leona w filmie za winy niepopełnione... aż dziw, że to ja pierwszy
zakładam mu tutaj jakiś temat...

spiwi

Rola naburmuszonego reportera z "Pawła i Gawła" (jeśli to oczywiście on, bez zdjęć nie trudno o pomyłkę) wspaniała. Ciężko patrzeć i się nie uśmiechnąć. Szkoda, że nie grał częściej.

spiwi

Mnie też zainteresowała jego gra w roli Leona w Za winy niepopełnione. Zwraca uwagę sposobem mówienia tak, że zacząlem szperać w internecie, ale najpierw musiałem usłyszeć w filmie , że to Leon i stąd jestem tutaj. Naprawdę niezła rola i cieszę się, że nie tylko dla mnie.Mało jest o niminformacji, ale był zdaje się niezwykłym człowiekiem. Tu jego krótka historia http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/1185245
Żołniesz NSZ na Zachodzie, aktor teatów poslkich w Londynie, spiker Radia wolna Europa pod pseudonimem Karol Diamant. Fascynująca historia, jemu sie udało przeżyć II WŚ, Junoszy-Stępowskiemu, Eugeniuszowi Bodo niestety nie.

spiwi

Był jeszcze cichociemnym, a tu zdjęcie jak już jest stary i osiągnięcia w słuchowiskach Radia Wolna Europa. Nie dość, że żołnież to jeszcze wróg komuny, szacunek.

ajron1960

Dziękuję za informacje, to prawda musiał być to wspaniały człowiek.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones