Kool Herc

Clive Campbell

7,9
11 ocen występów osoby
powrót do forum osoby Kool Herc

Jeśli uważasz się za prawdziwego fana Hip-Hopu to na pewno już go znasz. Słomianym fanom i innym muzykoholikom przedstawiam: Początek Lat '70 jeden z disc jokeyów pochodzący z Jamajki zaczyna wykorzystywac gramofony i płyty winylowe jako instrumenty muzyczne. Tak powstał scratching i podkłady a po dodaniu charakterystycznej melorecytacji z Jamajki zwanej rapem narodził się nowy gatunek i nurt znany jako hip-hop, a w następnej dekadzie pomysły Kool Herza przyczynily się również do powstania techna itp. Tylko szkoda, że facet nie jest znany szerszej publiczniści i raczej nie zostanie zapamiętany jako prekursor nowej jakości.

użytkownik usunięty
BSQ

hehhe są jeszcze mądrzy ludzie na tym świecie, ja nie słucham za bardzo huphopu ale znam go :)

BSQ

zostal zapamieany jak trza poprostu sie nie skurwil w biznesie ktory wypaczyl to czego on byl wspoltworca !!!

BSQ

"Pewnego razu we wczesnych latach 70-tych i mieszkaniowej dzielnicy Bronxu, nastolatek siedział w swoim pokoju puszczając płyty zbyt głośno. Tak jak robi to większość rodziców, jego matka zaczęła dobijać się do jego drzwi, mówiąc żeby ściszył muzykę. Kiedy weszła do jego pokoju, chłopak zatrzymał płytę palcami, słuchając częściowo wykładu matki i ruszając w tym samym czasie płytą w przód i w tył na dźwięku uderzenia perkusji. Kilka lat po tym wydarzeniu młodzieniec ten przeistoczył się w osobę o ksywce Grand Wizard Theodore. " Scratching :)

BSQ

widzę kilka błędów, ale ogólnie masz rację. Sam Kool się wypowiedział, że nie potzrebuję nagrywać płyt, nie chce rozgłosu, wystarczy mu samo patrzenie na dziełko, którego dokonał. Każdy kto się na na Hip Hop Culture wiem kim on jest, KAŻDY! Jeśli ktoś nie zna to ne ma pojęcia, a bez wiedzy o korzeniach, nie ma mowy o rozminieu tej kultury

ZULU

yoyo_87

dokładnie. tacy geniusze muzyczni jak Soulja Boy czy B.I.G. zawdzięczają mu wiele.

BSQ

O, podobno bardzo ważny zawodnik. To od jego imienia powstały te herce co som na fizyce? Jej, ile jusz jedynek przez to dostałem. Ah i wiedzcie jedno,Tupac miażdży tego wszego herca. W sumie majom do siebie blisko, kuba - jamajka. holla!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones