Krystyna Janda

Krystyna Jolanta Janda

7,7
22 565 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Krystyna Janda

w rolach jakie by one nie były a chyba widziałem jej wszystkie dokonania filmowe okazuje się ,że wszędzie używa tych samych środków wyrazu. Niegdyś jak nie było wywiadów z aktorami w TV widz tego nie zauważał gdyż nie miał porównania a teraz to widać jak na dłoni ,że w rolach jakie gra Janda jest wyłącznie "Janda". Owszem - były filmy jak Przesłuchanie czy Człowiek z Marmuru albo Kochankowie mojej mamy gdzie wypadła super ale tylko dlatego ,ze role w nich przypasowały Jandzie i zbytnio grania w nich nie było-poza tym były one charakterystyczne.
Za każdym razem jej śmiech, płacz ,mimika,jęki i mowa jest identyczna.
Najgorsze jest to ,ze kiedyś uznawałem sam dla siebie ,ze jest najlepszą aktorką ale minęło mi to-bardziej doceniam Irenę Kwiatkowską, Budzisz Krzyżanowską czy Cembrzyńską niż Jandę. |

AHA -miała szczęscie co do Wajdy -podobnie jak Olbrychski ...

grzegorz_

Te Jej 'środki wyrazu' sprawiają, że jest przez ludzi uwielbiana. Ja również widziałam prawie wszystko i nie zgodzę się, że zawsze gra tak samo.Role w filmach : 'Parę osób, mały czas', ' Granica', 'Dyrygent', 'Golem' są bardzo różne,grane inaczej, zawsze profesjonalnie i na najwyższym poziomie. Prawdą jest, że zawsze pozostaje w niej 'Janda' ale w tym właśnie tkwi Jej urok. Ludzie Ją, albo kochają, albo 'nie znoszą', zawsze jednak wzbudza silne emocję, a takich aktorów nie ma dużo.
Ja tez nie potrafię pisać o Jandzie obiektywnie, ponieważ jestem od Niej 'uzależniona'- Janda grająca-Janda śpiewająca- Janda pisząca- Janda reżyserująca- Janda zawsze i wszędzie :) Polecam też zobaczyć Ją w teatrze. Inna w każdej roli, ale na szczęście zawsze z 'nutką Jandy'. 'Shirley Valentine', 'Biała bluzka', 'Ucho, gardło, nóz' to spektakle po, których ciężko dojść do siebie. Wywołują bardzo dużo emocji, przemyśleń, refleksji- czasem chyba nawet za dużo jak na jeden raz :) Zawsze gra prawdziwie, profesjonalnie i z klasą. Pozdrawiam.

filmm

Wiesz ... to nie jest tak ,że ja nie lubię Jandy- bo na tle innych naszych rodzimych aktorek wychodzi bardzo jasno. Widziałem ją w Teatrze "Shirley Valentine" :) nie tylko w TV i odnoszę podobne wrażenie. Doceniam ,że ktoś nie tylko widział filmy ale i spektakle bo to pokazuje bardziej obiektywnie.

grzegorz_

Ostatnio dużym zaskoczeniem była dla mnie rola w spektaklu 'Wassa Żeleznowa''- zupełnie inna, bardzo mało 'Jandowa' :) , polecam zobaczyć ( w kwietniu już niestety ostatni spektakl). Spektakl trudny , mocny, prawdziwy, wzruszający, przy tym świetna reżyseria, a aktorzy pierwsza klasa.

grzegorz_

zgadzam się, jak widzę ją w jakimkolwiek filmie to nie mogę się nadziwić co takiego wszyscy w niej widzą. Widziałam ją także w 'reklamie' polskiego hymnu i się załamałam. Jest BARDZO przeciętną aktorką.

grzegorz_

Dokładnie!!! Z Olbrychskim jest tak samo :) Z ta różnicą, że Jandę jeszcze jakoś strawiam, ale Olbrysia jakoś nie mogę! "Pestka" była dla mnie olbrzymim orzechem do strawienia :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones