Krzysztof Gosztyła

6,7
1 417 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Krzysztof Gosztyła

Przesłucham parę audiobooków, które czytał pan Krzysztof, rewelacja. Polecam szczególnie trylogię Larssona, Imię Róży oraz słuchowisko Narrenturm.

vg2

czy najlepszy to juz kwestia gustu, ale fakt, jest świetny
W słuchowisku Narrenturm genialny narrator

vg2

"Biesy" Dostojewskiego i "Inne pieśni" Dukaja - w interpretacji pana Gosztyły - perfekcja.

vg2

Właśnie przesłuchałam Larssona w wykonaniu pana Gosztyły. Rewelacja. Drugą część słuchałam po angielsku - mam wrażenie, że zarówno tłumaczenie, jak i lektor, próbujący na siłę naśladować damskie głosy (sic!) były trochę... nie na miejscu. Z przyjemnością posłuchałam więc 3. części trylogii w interpretacji pana Krzysztofa.

noorey

Znakomity głos, najlepszym przykładem jest Frollo z 'Dzwonnika'. Gdy śpiewał w komnacie to aż mnie przeszedł dreszcz.

vg2

Dopisuję się do opinii - świetny jako lektor

piopio

Słucham właśnie pierwszego tomu 'Millenium'. Również się dopisuje do opinii. Rewelacja!

vg2

Mi się strasznie, ale to strasznie podobał jako narrator w wiedźminie

vg2

zgadza się! jest rewelacyjnym lektorem!

vg2

Podpisuję się pod tym... Do tego wspaniała narracja "Sagi prastarej puszczy".

vg2

To prawda, Gosztyła to rewelacyjny lektor, zaś jego interpretacja "Drogi" McCarthy'eo to majstersztyk!

vg2

"Gosztyła to najwybitniejszy z żyjących >>czytających<< aktorów o niepowtarzalnym głosie i ogromnej kulturze interpretacji tekstu"

dominikc

Bardzo dobry jako narrator w opowiadaniach wiedźminskich, no ale też bardzo fajnie poradził sobie z trylogią millenium

MattMatowy

Ze skandynawskich czyta też "Syna" Jo Nesbo. Bardzo fajny kryminał. Z Gosztyłą mam kontakt po raz pierwszy, ale już wiem, że nie ostatni :) Super głos.

vg2

Trudno się nie zgodzić. Uwielbiam jak mi Pan czyta :-)

vg2

Myślę, ze Larsson pisał Millenium wsłuchując się w głos Pana Gosztyły.
Fantastyczna interpretacja!

vg2

Polecam słuchowisko "Lśnienie" - fantastyczne

vg2

Cholera tak jednomyslnej ekipy dawno nie spotkalem,panie Krzysku chcialbym byc kobieta i powiedziec ze nie daje pan spac .Swietny glos slucham do spania tyle ze czasem zal zasypiac.

vg2

Dla mnie najlepszy - a nawet spora przerwa za nim. Oczywiście może być to kwestia gustu, ale trudno nie docenić Gosztyłowego warsztatu. Praktycznie z każdym rodzajem literatury radzi sobie znakomicie, a właściwie przeniósł audiobooki na zupełnie nowy level. Szczególnie kiedy czyta kwestie po rosyjsku czy niemiecku. W Rache Znaczy Zemsta - Piotra Bojarskiego kiedy odtwarza monolog niemieckiego oficera to po prostu mistrzostwo świata !! Bardzo dobry, choć może mało znany jest też Filip Kosior.
Natomiast zawodzą często i to w znaczny sposób znane nazwiska jak Maciej Sthur - Czerwony Kapitan w jego wydaniu jest tak beznadziejny, że nie przebrnąłem przez chyba cały rozdział. To samo z Ostaszewską. Jak widać bycie znanym czy nawet dobrym aktorem nie koniecznie przekłada się na bycie dobrym lektorem.

vg2

Zgadzam się rewelacyjny metro 2033 wiedźmin trylogia husycka i wiele innych to nie lektor to czarodziej ,ale naj zabawniejsze że jak żadnego innego lektora tego wyobrażałem sobie właśnie tak

vg2

Slucham wlasnie trylogii szpiegowskiej Severskiego i ksiazka dzieki wykonaniu pana Gosztyly zyskuje po stokroc. Nawet nie wiem, czy gdybym sam czytal, to powiesc podobalaby mie sie tak bardzo :)
Wg mnie rewelacyjny byl rowniez Krzysztof Globisz czytajacy Ogniem i Mieczem. Za to probowalem sluchac Pana Wolodyjowskiego w wykonaniu Wardejna i zrezygnowalem po 15 minutach. Nie dalo sie tego czytac. Poszperalem i znalazlem to samo czytane przez Gajosa :) Czytajacy jednak potrafi wywindowac jakosc powiesci lub ja zniszczyc dla odbiorcy.

andrzejeczen

Zgadzam się z wszystkimi dyskutantami tego wątku. Krzysztof Gosztyła poprzez swoją interpretację dodaje tekstowi pewnej magii, nowego znaczenia, podnosi go na wyższy poziom.
Jako aktor radiowy jest mistrzem.
W jednym z wywiadów powiedział, że stara się tak czytać tekst, by odbiorca "sam zaczął grać".
Rzeczywiście, jego interpretacja tak mocno uruchamia wyobraźnię słuchacza, jest na tyle sugestywna, że gdy słuchacz sam sięga po tekst, może wydać mu się uboższy.
Podobne wrażenie można odnieść np. słuchając Wielkiej Improwizacji w wykonaniu Gustawa Holoubka, czy poezji mówionej przez Krzysztofa Kolbergera (pamiętacie "W malinowym chruśniaku..." Leśmiana ?).
Czy nie podobnie dzieje się w sztukach wizualnych np. w malarstwie, gdzie wybitny twórca tak kładzie kreskę, że uruchamia ona masę skojarzeń, wrażeń i "reszta" odgrywa się w wyobraźni widza ? (impresjonizm, drzeworyty japońskie).
Ktoś tu w wątku napisał, że gdyby był kobietą, to głos Krzysztofa Gosztyły nie pozwoliłby mu zasnąć. Bardzo trafne sformułowanie:). Potwierdzam, że pan Krzyszof ma nie tylko wspaniały, ale czarujący i seksowny głos:).
Słucham teraz cyklu "Kryminały na letnie wieczory". Perełka.
Pozdrawiam wszystkich:).

vg2

Na ogół nie słucham audiobooków bo zawsze wolę prawdziwą, papierową książkę.
Ostatnio jednak, leżąc w szpitalu zwyczajnie nie miałem ani siły, ani nastroju do "prawdziwego" czytania i zmusiłem się do "posłuchania" książki ... na telefonie maiłem akurat "Czarną Madonnę" Remigiusza Mroza czytaną przez Pana Krzysztofa Gosztyłę.
Krótko - byłem zwyczajnie wstrząśnięty, nie tyle samą książką, co narracją lektora!
Interpretacja głosów szeptuchy i demonów ... mistrzostwo świata!
Wiele razy cofałem rozdziały żeby posłuchać jeszcze raz :)
Obecnie zgarniam wszystkie audiobooki czytane przez Pana Krzysztofa.

vg2

Rzecz gustu jeśli o mnie chodzi to gdy słyszę jak udaję te różne dziwne głosy próbując oddawać emocje to tak mnie szlak trafia że mam ochotę mordować.

vg2

Absolutnie racja. Świetny głos!

vg2

Genialny również w serii o Komisarzu Forście oraz w serii Metro.

Jego Osica to mistrzostwo świata :)

vg2

Dla mnie jeden z najgorszych - brzmi jakby miał astmę, oprócz tego nie trzyma tempa: raz mówi za wolno, raz za szybko, przez co ciężko dobrać prędkość odtwarzania. To samo z głośnością mówienia. Zdecydowanie Janusz Zadura jest królem audiobooków, kilka klas wyżej.

vg2

Irytująco nierówno czyta, a udawanie głosu kobiet jest nie do zniesienia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones