Lauren Bacall

Betty Joan Perske

8,0
3 910 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Lauren Bacall

Harvey Weinstein wydawał się wówczas w Akademii wszechmocny i zrobił wiele by nie uhonorować kariery Bacall. Szkoda, bo to nie byłaby tylko nagroda aktorska za całokształt twórczości, ale nagroda za znakomitą rolę. Udźwignąć emocjonalnie cały film w kilkanaście minut? Do tego potrzeba olbrzymiego talentu. I ona go miała. I w tym filmie to znakomicie pokazała.

cxap

Przegrała z Binoche, która wcale nie była lepsza. Co najbardziej dziwi to fakt że Akademia nagrodziła francuską aktorkę lekceważąc jedną ze swoich największych Gwiazd która przez 50 lat nie doczekała się nawet jednej nominacji. Podobna sytuacja miała miejsce gdy dwa lata temu olali Glenn Close (w tym przypadku po raz siódmy). Z tego co wiem Bacall nie kryła urazy i z Juliette pozostały w dobrych stosunkach. Nie zawsze jest tak różowo. Oprah Winfrey podobno do dziś nienawidzi Anjelici Huston za to ze sprzątnęła Jej statuetkę z przed nosa (nie wiem na jakiej podstawie Winfrey stwierdziła ze była najlepsza, bo jak dla mnie w 1986 roku bezkonkurencyjna była Meg Tilly w „Tajemnicy klasztoru Marii Magdaleny”).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones