Leonardo DiCaprio

Leonardo Wilhelm DiCaprio

9,0
257 279 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Leonardo DiCaprio

Tyle lat mu kibicuje,a teraz kiedy dostał statuetkę, nie mogę nawet napisać "oglądałam film"- bo nie widziałam filmu "Zjawa" . Pewnie zasłużył, jak zawsze.Cieszę się,że dostał, bo już za całokształt twórczości mu się należał-chyba :)

blossom_3

To była dopiero 5 nominacja. Więc długo nie musiał czekać.
Dla porównania:
Peter O'Toole 8 nominacji i 0 oskarów. Dostał tylko oskar honorowy za całokształt.
Richard Burton 7 nominacji i 0 oskarów.
Paul Newman 10 nominacji i oskar dopiero przy 8 nominacji. A za całokształt dostał przed oskarem aktorskim,
bo też myślano, że już nie doczeka się.

Akurat Newman z pewnością był lepszym aktorem niż Di Caprio.
Najwyższa półka jeśli chodzi o wszechstronność to Marlon Brando, Paul Newman, Jack Nicholson,
Dustin Hoffman, Robert De Niro i chyba też Daniel Day-Lewis.
Pierwsze trzy dekady grania tych aktorów to mistrzostwo.

Czy Leo kiedyś będzie wymieniany obok najwybitniejszych ? Nie ma szans, bo nie jest aż tak wszechstronny,
on sobie staranie wybiera role w których ma grać. Brando, Newman, Nicholson, Hoffman za młodego
pokazali taki repertuar i charyzmę jaki nie pokazuje dzisiejsze pokolenie aktorów i
nie wybierali tak ostrożnie dla siebie ról, bo grali w bardzo mało znanych filmach, gdzie czasem
jedynym plusem była arcymistrzowska gra. Di Caprio szuka pewniaków i tym dużo traci.
Zachwycają się nim głównie młodzi ludzie. Też go doceniam za te 5 ról nominowanych jak i Inflirtacje, Wyspe tajemnic i Django, gdzie nie miał nominacji, ale do wyżej wymienionych panów to mu jeszcze brakuje.

Czy Di Caprio zagrał jakąś rolę tak dobrze jak Brando w Ojciec chrzestny 1972 ?
Jack Nicholson w Lot nad kukułczym gniazdem 1975, Lśnienie 1980, Lepiej być nie może 1997 ?
Paul Newman w Kotka na gorącym blaszanym dachu 1958, Nieugięty Luke 1967, Żądło 1973 ?
Hoffman w Absolwent 1967 , Wszyscy ludzie prezydenta 1976, Sprawa kramerów 1979 czy Rain man 1988 ?
De Niro w Ojciec chrzestny 2 1974, Taksówkarz 1976, Wściekły byk 1980 ?
Moim zdaniem jeszcze NIE.

returner

Myślę ,że chłopak ma jeszcze czas. Porównać czterdziestoletniego aktora do tak wybitnego jakim był Brando? Di Caprio zagrał wiele dobrych ról i dobrze,że starannie je wybiera. Zagrał wiele za które nie był nominowany,a powinien.Moim zdaniem ma duże doświadczenie aktorskie , a na bycie Marlonem Brando ma jeszcze czas.

blossom_3

Zauważ tylko, że każdy z tych wymienionych błyszczał w pierwszych 3 dekadach grania.
Di Caprio już gra 2 dekady.

returner

To co wyróżnia Brando, Newmana, Hoffmana, Nicholsona czy De Niro to
aktorskie wejście smoka. Od pierwszych ról zadziwili świat jako młodzi aktorzy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones