Leonardo DiCaprio 

Leonardo Wilhelm DiCaprio

9,0
256 367 ocen gry aktorskiej
Leonardo DiCaprio
Anegdota mówi, iż w czasie ciąży matka DiCaprio często odwiedzała różnego rodzaju wystawy i muzea, twierdząc, że kontakt ze sztuką od najwcześniejszych dni uczyni z jej dziecka artystę. Podczas jednej z takich eskapad poczuła, że synek zaczyna się poruszać, a ponieważ stało się to, kiedy podziwiała jeden z obrazów Da Vinci zdecydowała się na nazwanie swojego dziecka imieniem mistrza - Leonardo. Nie wiadomo ile w tej historii jest prawdy a ile kłamstwa, ale faktem jest, że Leonardo DiCaprio zalicza się dziś do jednego z najlepszych aktorów amerykańskiego kina. Pierwszy raz przed kamerą stanął w wieku 5. lat w serialu "Romper Room". Nie był to zbyt udany start, ponieważ Leonardo prawie został wyrzucony z planu za złe zachowanie. Później parokrotnie występował w reklamówkach i programach edukacyjnych, ale oficjalnie za jego pierwszą ważną rolę uznaje się występ w filmie "Critters 3". W roku 1993 otrzymał swoją "wielką szansę". Po pokonaniu 400. konkurentów podczas trwającego 4 miesiące "castingu" zdobył rolę u boku Roberta De Niro i Ellen Barkin w filmie "Chłopięcy świat". Krytycy byli zachwyceni. Kolejny występ w "Co gryzie Gilberta Grape'?" wprawił widzów w osłupienie. DiCaprio, wcielając się w postać niepełnosprawnego Arniego Grape'a, stworzył postać tak rzeczywistą i przekonywającą, że wielu ludzi wychodziła z kina myśląc, iż oglądali na ekranie naprawdę chorego człowieka.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 11 listopada 1974

miejsce urodzenia: Los Angeles, Kalifornia, USA

wzrost: 183 cm

Oscar
Zdobył Oscar, 34 inne nagrody oraz 103 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
Brał udział w castingu do roli Robina w "Batman Forever", którą ostatecznie otrzymał Chris O'Donnell.
Na początku swojej kariery ubiegał się o rolę Hobiego w "Słonecznym patrolu", której nie dostał, ponieważ był zbyt chudy. Angaż otrzymał Jeremy Jackson.
Jego przybranym bratem jest Adam Farrar.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Pamietam, że jak pierwszy raz zalogowałem się na FW (około 2005 roku) to DiCaprio miał notę bodajże 6,1 i był w trzeciej setce aktorów, a jakieś 3/4 komentarzy było negatywnych. Większość ciągle patrzyła na niego przez pryzmat Titanica. Był aktorskim Bieberem - beztalenciem, który wszystko zawdzięcza wyglądowi i jednym...

więcej

jednym z ulubionych moich aktorów. Jest wszechstronny i w większości ról daj sobie nieźle radę. Całe szczęście, że nie został zaszufladkowany a tgo się obawiałem. Gratulacje.

To żenujące, że Vin Disel ma średnią 8,7a Leo ma 8,8. Co się stało z filmwebem?
Muszę podwyższyć oceny świetnym aktorem. Tak nie może być taki zwykły koleś był równy Leo.
Nastolatki dają punktacje 9/ 10 Vinowi tak jakby byłby wybitnym aktorem.

Moim zdaniem powinien dostać co najmniej cztery Oscary za " Co gryzie Gilberta Grape'a" "Wyspa Tajemnic" "Wilk z Wall Street" "Wielki Gatsby" może i nawet pięć wliczając film "Incepcja"

Nie wiem kogo mam obwiniać, że gorsi aktorzy mają już Oscara, a ci lepsi wciąż czekają. Jeśli Leonardo dostanie tego Oscara będzie ona najbardziej wyjątkową nagrodą, ponieważ będzie ona symbolem pracowitości. Będzie to najbardziej udana wygrana.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones