Paryż, maj 1968. Gdy rodzice chłopca są na proteście, on spędza czas pod opieką ekscentrycznej rodziny, która – jak kraj – musi zmierzyć się z własną przeszłością.
35-letnia Juliette wraca do rodzinnego miasta na dwa tygodnie. Wśród barwnych bliskich odkrywa sekrety z przeszłości i próbuje odnaleźć spokój — także u boku nowo poznanego mężczyzny.
Michel i Claire mają przed sobą ciężkie wakacje. Szaleje fala upałów, ich trzy córeczki są nieznośne i pochłaniają większą część sił rodziców, dom na wsi, który remontowali przez ostatnie pięć lat stwarza same kłopoty. Małżonkowie cały dzień spędzają w stresie... aż ni stąd, ni zowąd pojawi się Harry. Przyjaciel, który za wszelką cenę postara się uszczęśliwić Michela.
CIA dowiaduje się o przygotowywanej przez KGB akcji zlikwidowania pięciu radzieckich dysydentów mieszkających na Zachodzie. Amerykanie znają nawet datę planowanej operacji, nie wiedzą jednak, gdzie ma się odbyć i kto znalazł się na czarnej liście. By uniemożliwić zbrodniczy zamiar, waszyngtońska centrala nakazuje swemu rezydującemu w Paryżu agentowi Bodleyowi zwerbowanie niejakiego Alexa Holbecka, Amerykanina, który urodził się i dorastał w NRD, a obecnie pracuje w Paryżu w propagandowej rozgłośni Wolny Świat. Mimo początkowego sprzeciwu Alex podejmuje się w końcu niebezpiecznej misji. Ma wrócić do wschodnich Niemiec, aby zdobyć mikroprocesor zainstalowany w urządzeniu kodującym poufne meldunki agentów KGB. Wkrótce po przyjeździe do Berlina Wschodniego Alex zostaje zdemaskowany i tylko cudem wychodzi cało z kilku zamachów.