Limp Bizkit

Limp Bizkit to amerykańska grupa muzyczna grająca muzykę z gatunku rapcore.
Zespół została założony w 1994 roku przez Freda Dursta, Sama Riversa i jego kuzyna Johna Otto. Nazwa wzięła się od gry zwanej limp biscuit, która jest elementem inicjacji niektórych amerykańskich bractw uczelnianych. Grupę wypromował znany zespół KoRn. Wszyscy członkowie LB pochodzą z Jacksonville na Florydzie, oprócz DJ Lethala, który dołączył do zespółu podczas trasy koncertowej, jaką LB odbywało z zespołem House Of Pain (DJ Lethal pochodzi właśnie z tego bandu).
W niedługim czasie Limp Bizkit stał się coraz bardziej znany, dzięki albumom Significant Other i Chocolate Starfish And The Hotdog Flavored Water.
Grupa przechodziła kryzys od października 2001 roku, kiedy to odszedł Wes Borland. Zamiast niego do zespołu dołączył Mike Smith. 15 sierpnia 2004 roku były gitarzysta grupy powraca w jej szeregi, natomiast Mike odchodzi. Powrót Wesa bardzo wzmacnia zespoł i już pod koniec 2004 Bizkici zaczynają nagrywać nowy album w Kalifornii. Decyzją Freda nagrywanie kończone jest w czeskiej Pradze. Podczas nagrywania albumu, ze względu na stan zdrowotny Johna, tymczasowo wkracza do grupy Sammy Siegler. 15 kwietnia 2005 ukazuje się dojrzały owoc pracy w postaci piosenki "The Truth".
3 maja 2005 r. zostaje wydana płyta Unqestionable Truth (Part 1). Nie jest to jednak pełnowymiarowa płyta: ma zaledwie 30 min i została wydana jako "Epka". Grupa postanowiła w ogóle nie promować dzieła - nie będzie żadnych singli ani tym bardziej teledysków. Na nowym materiale Bizkici powracają do "brudnego grania", jakie znane było z pierwszej płyty.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones