Lois Maxwell

Lois Ruth Hooker

7,6
5 565 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Lois Maxwell

Yyy czemu Jej prawdziwe nazwisko to "prostytutka"? o.O

dzenero

Czy w czasach kiedy się urodziła to słowo miało już to znaczenie? Język się zmienia. Poczytaj książki z okresu dwudziestolecia.

Ertywek

Nie czytam systemowych książek, tym bardziej na temat języka. Co do słowa "prostytutka" to jest to jakieś pokręcone określenie, bo samo słowo "prosty" kojarzone było z czymś pozytywnym. Idąc tą pokrętną logiką powinno się to określenie zmienić na "krzywotutka". Dawniej w naszym logicznym języku używało się określenia "nierządnica". Daję głowę, że nie wiesz dlaczego skoro jesteś fanem systemowych bredni i je tu polecasz uhhh
Co do mojego komentarza był to żart słowny.

dzenero

Nie wiem, co masz na myśli pisząc "systemowych" myślałem o jakichkolwiek książkach. Słowo krzywotutka jak najbardziej ma sens. W języku niemieckim Kurve oznacza zakręt, krzywa. Krzywość ogólnie rzecz biorąc, była kojarzona z grzechem i nieczystością, co widać było w książkach traktujących o hermetyzmie, kabale itp.

dzenero

"skoro jesteś fanem systemowych bredni i je tu polecasz uhhh" Say whaat??!?

Ertywek

Bo wspomniałeś, żebym poczytał książki. Książki na ogół są pisane dla gojów czyli ludzi o bardzo niskim poziomie świadomości.
Ma to sens ( krzywotutka) dlatego to napisałem, o "kurve" wie każdy kto zaczyna interesować się językami i logicznymi powiązaniami.
Nie wiem do czego pijesz w hermetyzmie i kabale, ale trzeba tutaj nakreślić, że jeśli coś jest kierowane typowo dla gojów, to znak, że będzie tam wiedza pokręcona. Jak w przypadku, gdy ludzie chcą się coś dowiedzieć o języku czytając PWN - czaisz?
"Systemowa wiedza" ma na celu ogłupiać ludzi, a nie tłumaczyć prawdę i to jest rozumiane pod tym pojęciem.
Hermetyzm to nauka o prawach życia i nie ma nic wspólnego z wiarą. Wiara to fikcja i droga do nikąd.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones