Luc Besson

[{"id":1,"name":"screenwriter","above5p":true,"career":{"name":"scenarzysta"},"ranking":{"name":"Scenarzystów","link":"/person/ajax/roles/309/1","url":"/ranking/person/screenwriter"},"rating":{"count":7907,"rate":7.1714936132540785,"desc":"ocen","profession":"scenariuszy"}},{"id":2,"name":"director","above5p":true,"career":{"name":"reżyser"},"ranking":{"name":"Reżyserii","link":"/person/ajax/roles/309/2","url":"/ranking/person/director"},"rating":{"count":3087,"rate":7.496274700356333,"desc":"ocen","profession":"pracy reżysera"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":true,"career":{"name":"producent"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"/person/ajax/roles/309/7","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":1486,"rate":7.139973082099596,"desc":"ocen","profession":"pracy producenta"}},{"id":17,"name":"originalMaterials","above5p":false,"career":{"name":"autor materiałów do scenariusza"},"ranking":{"name":"Autorów materiałów do scenariusza","link":"/person/ajax/roles/309/17","url":"/ranking/person/originalMaterials"},"rating":{"count":330,"rate":7.248484848484848,"desc":"ocen","profession":"materiałów do scenariusza"}},{"id":6,"name":"actors","above5p":false,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/309/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":120,"rate":6.341666666666667,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":3,"name":"cinematographer","above5p":false,"career":{"name":"operator"},"ranking":{"name":"Zdjęć","link":"/person/ajax/roles/309/3","url":"/ranking/person/cinematographer"},"rating":{"count":5,"rate":8.6,"desc":"ocen","profession":"zdjęć"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/309/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":2,"rate":9,"desc":"oceny","profession":"występów osoby"}}]
7,2
7 907 ocen scenariuszy
powrót do forum osoby Luc Besson
  • Kiedyś dawno temu był dobrym reżyserem - Wielki błękit i Nikitę mogę oglądać w nieskończoność.... potem już było coraz gorzej. Dziś Luc Besson to maszynka do zarabiania kasy dla żydowskich producentów i grubych cwaniaków. Wystarczy popatrzeć na LUCY - totalna bzdura zarobiła 10 x tyle co kosztowała. Bez komentarza.

• użytkownik usunięty

pcsik Reżyserem to on nadal jest dobrym.
    Jego problem tkwi w idiotycznych scenariuszach.

• pcsik Lucy wymiata

• Movie_Crash_Man hihi. Tyle odnośnie twoich narzekań na nowe kino, w którym jest dużo efektów dla efektów i sama fabuła jest po to, żeby były efekty.

• hyrkan dziecko, nie wiesz co mówisz

• Wictorias :) No, właśnie tak powinna pisać osoba włączająca się do nieznanego sobie tematu i niezbliżająca się nawet do sedna.

Masz więcej takich pyskówek o niczym?

• hyrkan niestety, nic więcej pasującego poziomem do twojej, jakże wybitnie rozbudowanej i uzasadnionej opinii nie wymyślę, nie pływam po mieliźnie

• Wictorias Twój styl (zerkam właśnie) nie zmienia się zależnie od tego, z kim piszesz. Nie zmienia się nawet wtedy, gdy zakładasz nowe tematy i nie odpisujesz nikomu.

Zamiast zawikłanej teorii dopasowywania się do mnie niezależnie od tego, z kim rozmawiasz, proponuję wyjaśnienie prostsze: po prostu sobą jesteś w rozmowach i dlatego Twoje posty są prostackie i nieskończenie jałowe intelektualnie. :)

Pozdrawiam serdecznie, mieliznowa panno.

• Movie_Crash_Man ten film to zwykła podróbka, już o grze aktorskiej nie wspomnę nawet

• pcsik Tak się sklada,ze "Lucy" to jeden z jego najlepszych filmów. I mowie to jako fan "Nikity" i "Leona"

• kinoman77_filmweb Nie zgodzę się, moim zdaniem Lucy to jest jego najgorszy film. Nikity nie oglądałem, ale Leon, Człowiek Pies, Wasabi - 9/10 :)

• klanlpw Dla mnie "Lucy" to niemal Arcydzieło. Widzisz,mozemy tak bez końca. Co kto lubi,po prostu. Wasabi-9,10?!!!!!! Really?!

• kinoman77_filmweb to nawet remake nie jest tylko podróbka

• kinoman77_filmweb Przecież Lucy to chińska podróbka "Limitless" dobrego filmu.
    Już o grze Scarlett Johansson, sztywnej jak kłoda w dupie krokodyla nie wspomnę.

• markin Podróbka,czy nie,nie zmienia to faktu,że Lucy to najlepszy film Bessona od lat. Wystarczy porownać ten film do większości dzisiejszych produkcji kinowych. Lucy ma to,czego one nie mają-pomysł,sens,ciekawą bohaterkę. Ba,jest nawet miejsce na małą refleksję. Z jednym się zgodzę-jedna Lucy wiosny nie czyni,a pan Besson ma (raczej) najlepsze lata za sobą.

• kinoman77_filmweb no jeśli podróbka to jaki ma pomysł ? Aktorzy do drewna jak Johansson, nic ciekawego tam nie ma bo to podróba. Więc nic nie ma w tym filmie.
    O czym ty więc bredzisz ? Przyznaj, że walisz gruchę na widok Johansson a nie coś o filmie napisałeś.

• markin Nie ja napisałem, że to podróbka. Nie mogłem tak napisać, bo się z tym zwyczajnie nie zgadzam. Pewne inspiracje w "Lucy" widać na pewno, ale i tak jest ona bardziej oryginalna, niż 100 marveli razem wziętych.

• Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

• markin A co w tym zlego??????? Mam namysli tę "plecionke żydowską". Jaki problem??

• karolina_chan ha ha ha, fajnie brzmi! Żydowska plecionka;)

• markin Po stylistyce wypowiedzi wyczuwam "wielkiego panicza" ;)

• markin niestety nie rozumiem aczkolwiek domyślam się, że miała być to zabawna tudzież wręcz odwrotnie 'puenta w punkt'

• Wictorias bynajmniej

• pcsik to ogladaj Wielki Blekit codziennie i nie narzekaj

• BenMaciag "Nie podoba ci się, to nie oglądaj"... brawo! Może jeszcze jakże oryginalne "Zrób lepiej, a nie krytykuj!"?

• pcsik No widzisz. Ty oglądasz film i skupiasz się na jego wizualności, zapleczu i "kasie" którą zarobi, a ja oglądam i skupiam się na tym co z tego filmu mogę wyciągnąć; a jest tego bardzo wiele, widzę ogrom wysnutych i niedomkniętych teorii, historii, fragmentów układanki, która nie ważne jak ułożona będzie tworzyła zachwycającą całość, nieuporządkowaną i zgodną w swym chaosie. Lucy jest filmem ogromnie stymulującym, dającym rozpęd na autostradzie myśli, wystarczy mniej skupić się na tym co widzisz, a bardziej na tym co możesz zobaczyć; zajrzeć głębiej. Efekty specjalne stanową tylko zobrazowanie wyobrażeń/wstęp, punkt wyjściowy do rozpoczęcia interpretacji. Innymi słowy; nie chodzi o to że się tłuką czy ścigają, a wszystko lata tylko dlaczego i co z tego wynika. Tak w uproszczeniu

• Wictorias Tylko że w tym filmie się tłuką i ścigają.

Oglądanie w filmie tego, czego w nim nie ma, a nie tego, co w nim jest, to pomysł całkiem zabawny. Bierzemy teraz dowolne naparzanie z pościgami, udajemy niedostrzeganie naparzania i pościgów, a potem piszemy innym, że zajrzeliśmy głębiej.

Powiedz mi teraz, tak w skrócie, jakie to teorie, jakie historie i co widzisz głębiej. Ogranicz się może do 15 teorii, 15 historii i ze 4 głębokie interpretacje (bo nie spodziewam się, żeby "ogrom" to było mniej).

• pcsik Pierwszy zwiastun "Anny"!
    https://www.youtube.com/watch?v=MOOnb7NgqSM
    Więcej najnowszych zwiastunów: Facebook Trailery Srailery

• Falkor1 Dłuższa zapowiedź...
    https://www.youtube.com/watch?v=iZ2ShHDdPEU

• pcsik teraz to on będzie musiał chyba trzaskać te swoje "żydowskie plecionki" ile wlezie, żeby zrekompensować totalną klapę drogiego Valeriana.