Luke Treadaway 

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":1446,"rate":7.717842323651452,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":2,"rate":8.5,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktor dubbingowy"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":1,"rate":8,"desc":"ocena","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,7
1 446 ocen gry aktorskiej
Luke Treadaway
Luke Treadaway pochodzi z hrabstwa Devon w Anglii. Jako nastolatek grał w zespole, który założył wraz z bratem bliźniakiem - Harry'm. Występował w brytyjskim National Youth Theatre i Thirteen Theatre. Ukończył The London Academy of Music and Drama (LAMDA). Zdobył tam wiele umiejętności przydatnych w pracy aktora, takich jak: taniec nowoczesny (poziom zaawansowany), street jazz, taniec towarzyski, stepowanie, flamenco, podstawy tańca historycznego. Gra na gitarze basowej i śpiewa.
Uprawia tenis, rugby i żeglarstwo.

Zadebiutował w wieku 19 lat w filmie "Bracia syjamscy", gdzie wraz z bratem bliźniakiem - Harry'm, zagrał członka zespołu punk rockowego The Bang Bang, który tworzyli między innymi bracia syjamscy: Toma Howe i Barry Howe. Bracia Treadaway początkowo nie chcieli przyjąć tej roli w obawie przed zaszufladkowaniem ich jako bliźniaków już na początku kariery. Jednak po przeczytaniu scenariusza, zaintrygowani historią, zgodzili się wystąpić w filmie. Aby wczuć się w sytuację bliźniaka syjamskiego, podczas trzymiesięcznych prób Luke pozostawał połączony z bratem za pomocą specjalnego wiązania i spał z nim w jednym łóżku. Dla potrzeb filmu bracia uczyli się także wschodnio-angielskiego akcentu, słuchali muzyki z lat 60' i wczesnych 70' oraz nagrali własny album muzyczny.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 10 września 1984

miejsce urodzenia: Exeter, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 178 cm

Ma brata bliźniaka Harry'ego.
W 2011 roku wystąpił w teledysku Crystal Fighters pt. "Champion Sound".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych