[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/608052/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":2994,"rate":8.060788243152972,"desc":"oceny"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/608052/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":12,"rate":6.916666666666667,"desc":"ocen"}}]
8,1
2 994 oceny gry aktorskiej
Harry Treadaway

Harry Treadaway pochodzi z hrabstwa Devon w Anglii. Jako nastolatek grał w zespole, który założył wraz z bratem bliźniakiem Lukiem. Występował w brytyjskim National Youth Theatre i Thirteen Theatre. Ukończył The London Academy of Music and Drama (LAMDA). Zdobył tam wiele umiejętności przydatnych w pracy aktora, takich jak: taniec nowoczesny (poziom zaawansowany), street jazz, taniec towarzyski, stepowanie, flamenco, podstawy tańca historycznego. Gra na gitarze i perkusji, posiada umiejętności gębofonowe. Jest też mistrzem ceremonii (MC).
Uprawia tenis, żeglarstwo i łyżwiarstwo.

Zadebiutował w wieku 19 lat w filmie "Bracia syjamscy", gdzie wraz z bratem bliźniakiem Lukiem, zagrał członka zespołu punkrockowego The Bang Bang, który tworzyli między innymi bracia syjamscy: Tom Howe i Barry Howe. Bracia Treadaway początkowo nie chcieli przyjąć tej roli w obawie przed zaszufladkowaniem ich jako bliźniaków już na początku kariery. Jednak po przeczytaniu scenariusza, zaintrygowani historią, zgodzili się wystąpić w filmie. Aby wczuć się w sytuację bliźniaka syjamskiego, podczas trzymiesięcznych prób Harry pozostawał połączony z bratem za pomocą specjalnego wiązania i spał z nim w jednym łóżku. Dla potrzeb filmu bracia uczyli się także wschodnio-angielskiego akcentu, słuchali muzyki z lat 60' i wczesnych 70' oraz nagrali własny album muzyczny.
Od 2015 roku związany z aktorką Holliday Grainger.

Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 10 września 1984

miejsce urodzenia: Exeter, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 178 cm

1 nagroda i 1 nominacja
Ma brata bliźniaka Luke'a.
W 2012 roku wystąpił w teledysku zespołu Bat For Lashes do piosenki pt. "A Wall".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych