Linda Kay Lowry

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/68560/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":41,"rate":6.048780487804878,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/68560/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":1,"rate":7,"desc":"ocena","profession":"występów osoby"}}]
6,0
41 ocen gry aktorskiej
Lynn Lowry
Lynn Lowry urodziła się w Illinois w 1947 roku, dorastała w Atlancie. Zaczęła występować jako aktorka w wieku lat siedemnastu wraz z teatrem Shawnee Summer Stock Theater.
Pod koniec lat 60-ych Lynn przeprowadziła się do Nowego Jorku. Jej pierwszą rolą na ekranie był krótki występ w filmie przyszłego założyciela wytwórni Troma Lloyda Kaufmana. Film nosił tytuł "The Battle of Love's Return", wkrótce potem przyszły kolejne skromne próby w biznesie filmowym. Poważniejsze zadanie postawił przed nią dopiero udział w 1973 roku w obrazie "Sugar Cookies", gdzie zagrała podwójną rolę. Później był jeszcze "Score", erotyk, który w Stanach wyszedł w kinach z kategorią "X". Do najbardziej znanych jej występów należy jednak postać neurotycznej Kathy w horrorze George'a A. Romero "The Crazies". W latach 70-ych dała o sobie znać widzom również dzięki serialowi "How to Survive a Marriage" i filmowi Davida Cronenberga "Shivers".
W kolejnej dekadzie Lynn przeprowadziła się na stałe do Los Angeles, gdzie zaczęła znów występować w teatrze, przy okazji sporadycznie pojawiając się nadal w kinowych produkcjach. Zaczęła również występować na scenie wraz ze swą grupą muzyczną, specjalizując się głównie w muzyce folkowej.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 15 października 1947

miejsce urodzenia: East Saint Louis, Illinois, USA

wzrost: 175 cm

  • Zaiste najseksowniejsza pielęgniarka w dziejach! A nie, jeszcze Jenny Agutter w "Amerykańskim wilkołaku w Londynie":-) Tym niemniej bardzo pociągająca.

    3